Makine Haber

ProData, üretim süreçlerinde geleceği öngörmeyi mümkün kılıyor

ProManage, sahip olduğu ek modüllerle üretimden maksimum verim sağlanmasına imkân tanıyor. ProManage’ın üretim verilerini toplama modülü ProData, üretim süreçlerinde geleceği öngörmeyi mümkün kılarak, kalite ve rekabet seviyesini üst düzeye çıkarıyor.

ProData, üretim süreçlerinde geleceği öngörmeyi mümkün kılıyor

Teknoloji şirketi Doruk’un akıllı ve dijital üretim yönetimi sistemi ProManage, sahip olduğu ek modüllerle üretimden maksimum verim sağlanmasına imkân tanıyor. ProManage’ın üretim verilerini toplama modülü ProData, üretim süreçlerinde geleceği öngörmeyi mümkün kılarak, kalite ve rekabet seviyesini üst düzeye çıkarıyor. ProManage ile entegre çalışan ProData modülü sayesinde; ürün, emir, operatör, hammadde, yarı mâmul ve zaman bilgilerine ek olarak, üretim sürecindeki ve ortamdaki koşullara ilişkin veriler de toplanıp değerlendirilebiliyor.

“Üretim süreçlerini kestirimci hale getiriyor”
Doruk’un Türkiye orijinli uluslararası üretim yönetim sistemi ProManage’ın, üretim verilerini toplama modülü ProData ile sanayicilerin üretim süreçlerini kestirimci hale getirdiğini dile getiren firma yetkilileri, şöyle konuştular: “Üretim hatlarında; ürün, emir, operatör, hammadde, yarı mâmul, zaman, proses koşulları ve ortama ilişkin verileri toplayan ve bu verileri değerlendiren ProData modülü sayesinde, sanayiciler kolaylıkla işletmelerinin geleceğini öngörebiliyorlar. Fabrikalarda üretime ilişkin tüm operasyonların dijital araçlarla yönetimini sağlayan ProManage ile tamamen entegre çalışan ProData modülü; kestirimci kalite, bakım ve planlama için gerekli altyapıyı sağlıyor.”

 

“Değerleri veri tabanına kaydediyor”
ProManage’ın, işletmelerin kendilerini sürekli ve otomatik olarak geliştirebilmesine imkân sağladığını dile getiren yetkililer, “ProManage ile toplanan; sıcaklık, basınç, nem, devir hızı, tork press basıncı gibi bir takım üretim proses değerlerini, parametrelerini ve set değerlerini sensörler aracılığıyla makinalardan toplayan ProData modülü, bu değerleri veri tabanına kaydediyor. Böylelikle, hangi ürün hangi makineden geçerken; “Ne kadar enerji sarf etti?”, “Ne hızda döndü?”, “Basınç ve sıcaklık ne kadar oldu?”, “Kalite oranı ne oldu?” gibi sorulara yanıt verebiliyor. Yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojileri ile tam entegre olan dünyadaki tek üretim yönetim sistemi ProManage’ın ProData modülü, yapay zeka ve makine öğrenmesi uygulamalarını hayata geçiren verileri de sağlıyor. Bu sayede; hangi istasyonun ne hızda çalışırsa kalite oranının yüksek ya da düşük olduğu, mevsim koşullarının kalite, üretim ve arıza sonuçlarına nasıl etki ettiği gibi bilgilere ulaşmayı da mümkün kılıyor” diye konuştular.

“Maksimum verime imkân tanıyor”
Üretimde kalitenin en iyi olduğu ortam koşullarının ve makine değerlerinin tespiti ile maksimum verime imkân tanıyan ProManage ProData’nın, üretim maliyetlerini düşürdüğünü ve kalite değerlerini artırdığını vurgulayan yetkililer, “ProData, teknolojik gelişmeleri takip eden firmaların avantaj sahibi olduğu günümüzde sağladığı rekabet avantajıyla da dikkat çekiyor” diyerek sözlerini tamamladılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ