Makine Haber

Dassault Systèmes’in araştırması, üretimde sürdürülebilir inovasyon için anahtar becerileri ortaya koydu

Dassault Systèmes, 3DExperience Edu’nun girişimiyle üretim becerileri ve disiplinleri üzerine Bloom tarafından yürütülen bir yıllık sosyal medya tartışmaları analizi önemli içgörüler sunuyor. 40 yıllık endüstriyel uzmanlığıyla şirket, geleceğin iş gücünü yeni ve gelişmekte olan işlere hazırlamak için ekosistemini birleştiriyor.

  • 07 Kasım 2022
Dassault Systèmes’in araştırması, üretimde sürdürülebilir inovasyon için anahtar becerileri ortaya koydu

Dassault Systèmes, üretim sektöründe sürdürülebilir deneyimler yaratmak amacıyla üretim sektörünün dönüşümünü hızlandıracak anahtar beceriler araştırmasını yayımladı. Araştırmadan elde edilen sonuçlara göre endüstrinin ve akademinin, geleceğin işgücünü sektördeki yeni ve gelişen işlere hazırlaması için fırsatlar içeren temel alanlar belirlendi. Bu alanlar arasında tasarım, mekatronik, katmanlı üretim, veri bilimi ve model tabanlı sistem mühendisliği yer alıyor.

Araştırmanın bulgularına sosyal medya etkinlikleri analiziyle ulaşıldı
Söz konusu araştırmanın bulgularına, Dassault Systèmes bünyesindeki 3DExperience Edu tarafından yaptırılan sosyal medya etkinlikleri analiziyle ulaşıldı. Araştırmayla amaç, üretim becerilerinin nasıl tartışıldığına dair içgörüler sağlamak ve ekosistemini, küresel GSYİH’nin (Gayri Safi Milli Hasıla) yüzde 41’ini oluşturan bir sektördeki, beceri açığını azaltmak için güçlendirmek olarak belirlendi. Ayrıca üretimin dönüşmesinin sunduğu fırsatlarla, sektörlerin çevre üzerindeki etkilerini en aza indirmek, böylece daha sürdürülebilir sistemler oluşturmak da hedeflendi. 40 yıldır benzersiz bir endüstriyel inovasyonun hızlandırıcısı ve kolaylaştırıcısı olarak faaliyet gösteren Dassault Systèmes; endüstriyi ve akademiyi birbirine bağlayıp ortak çabalarını güçlendirerek, iş birliği içerisinde sürekli öğrenme ortamlarının gelişmesini sağladı. Bu sayede tüketiciler, vatandaşlar ve hastalar için yaşam kalitesini iyileştiren inovasyonlar sunulmasına önayak oldu.

Araştırmanın bulguları:
İmalat sektörü ile ilgili tartışmaların analizinden elde edilen bulgular şu şekilde:
– Sürdürülebilirlik için tasarım, tüketiciler ve şirketler için günlük konuşmanın bir parçası haline geliyor. Özellikle bu alanda lider olmaya çalışan akademik kurumların sunduğu kısa programlar ve bilgilendirici dersler bu durumu teşvik ediyor.
– Mekatronik alanı, sosyal medyada en aktif topluluğa sahip. Bu alanda diğer tüm becerilerin toplamından daha yoğun bir heves ve aktif katılım mevcut. Daha genç bir kitlenin dikkatini çekmek için teknik konuların öncelikle videolar ve diğer ilgi çekici formatlarla nasıl öne çıkarılabileceği açık şekilde görülüyor.
– Katmanlı üretim, 55.100 tartışmaya ve 278.000’den fazla İngilizce etkileşime konu oldu. Bu etkileşimlerin çoğu şirketler ve üniversiteler tarafından domine edilen akademik yayınlar, yeni inovatif kullanım yöntemleri, devam eden projeler ve kurumsal tanıtım materyalleri etrafında şekilleniyor.
– Veri bilimi, öncelikli olarak endüstri sertifikaları ya da veri bilimciler için sunulan açık pozisyonlar kapsamında yüksek düzeyde tartışılıyor. Gelecekteki iş süreçleri için kritik bir konu olmasına rağmen, çok az üniversite ve şirket sosyal medyada bu beceriden bahsediyor.
– Model tabanlı sistem mühendisliği birçok endüstrinin geleceği için oldukça kritik bir konumda olsa da az sayıda konuyla ilgili kullanıcı veya topluluk bu disiplin hakkındaki tartışmaları ve farkındalığı artırıyor.

Verzelen: “Araştırmadan elde ettiğimiz iç görüyle sahip olduğumuz ekosistemi birleştirebiliriz”
Dassault Systèmes Sanayi, Pazarlama ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Florence Verzelen, araştırmanın bulguları konusunda şunları söyledi: “Bu çalışmayı; öğrenciler, öğretmenler, işletmeler, uzmanlar gibi çeşitli paydaşlarımızın sosyal medyada trend olan tartışmaları üzerinden bir bakış açısı sağlamak için başlattık. Araştırmadan elde ettiğimiz iç görüyle sahip olduğumuz ekosistemi birleştirebiliriz. Öğrencileri ve iş gücünü, önemli sürdürülebilirlik zorluklarını çözmek için etkili, üretken ve iş birliği içinde çalışmaya hazırlamak üzere yardımcı olabiliriz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ