Makine Haber

Yeni nesil bağlı otomobiller alanında iki şirket güçlerini birleştiriyor

Ericsson ve Microsoft, bağlı araçlar alanındaki uzmanlıklarını bir araya getiriyor. Ericsson Bağlı Araç Bulut Platformu teknolojisi ile Microsoft Bağlı Araç Platformu entegrasyonu, otomobil üreticilerinin bağlı otomobil hizmetlerini dünya genelinde daha hızlı bir şekilde sunabilmelerine olanak tanıyacak.

  • 27 Aralık 2019
Yeni nesil bağlı otomobiller alanında iki şirket güçlerini birleştiriyor

Ericsson ve Microsoft, bağlı araçlar alanındaki uzmanlıklarını bir araya getirerek güç birliğine gidiyor. Ericsson; Bağlı Araç Bulut Teknolojisi’ni, Microsoft Azure Bulut Platformu’nda çalışan Microsoft Bağlı Araç Platformu üzerine inşa ediyor. Söz konusu entegre çözüm; otomobil üreticilerinin filo yönetimi, otomatik yazılım güncellemeleri ve bağlı güvenlik hizmetleri gibi global araç hizmetlerini çok daha kolay ve hızlı bir şekilde daha düşük maliyetlerle uygulayabilmelerine olanak tanıyor. Ayrıca, modüler tasarımı ve çoklu uygulama seçenekleri sayesinde daha fazla esneklik sunuyor.

180 ülkede 4 milyonun üzerinde aracı birbirine bağlıyor
Ericsson Bağlı Araç Bulut Platformu teknolojisi, dünya genelinde 180 ülkede 4 milyonun üzerinde aracı birbirine bağlıyor. Bu, ağa bağlı araç pazarının yaklaşık yüzde 10’una denk geliyor. Her türlü ağa bağlı araç hizmetini destekleyebilme yeteneğine sahip olan platform, araç üreticilerinin artan ölçeklenebilirlik ve esneklik taleplerini karşılamak üzere tasarlandı. Ericsson Bağlı Araç Bulut teknolojisi, araç üreticilerinin kesintisiz devam eden küresel operasyonlarının karmaşıklığını ortadan kaldırıyor.
Microsoft Bağlı Araç Platformu (Connected Vehicle Platform) ise, otomotiv şirketlerinin konforlu ve kişiselleştirilmiş bir ağa bağlı sürüş deneyimi sunabilmelerine olanak tanıyor. Bulut altyapısı ve sınır bilişim teknolojilerinin yanı sıra, yapay zeka ve nesnelerin interneti (IoT) hizmetlerini farklı bir iş ortağı ekosistemi ile birleştiriyor.

Tamsons: “Çok daha iyi bir deneyim sunacak”
Ericsson ve Microsoft arasındaki iş birliğinin sektöre kapsamlı bir ağa bağlı araç platformu sunacağını ifade eden Ericsson İş Teknolojileri ve İş Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Åsa Tamsons, “Entegre çözümlerimiz, otomotiv üreticilerinin küresel ağa bağlı araç çözümlerini daha hızlı geliştirebilmelerini sağlarken; sürücüler ve yolcular için çok daha iyi bir deneyim sunacak” dedi.

Johnson: “Otomotiv sektörüne büyük faydalar sağlayacak”
Ericsson ve Microsoft’un bağlantı teknolojileri ve bulut bilişim alanındaki liderliklerini bir araya getiren yeni teklifin, otomotiv sektörüne büyük faydalar sağlayacağını belirten Microsoft İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Peggy Johnson ise, “Ericsson ile birlikte; otomotiv üreticilerinin müşterilerinin ihtiyaçlarına odaklanmalarını ve benzersiz, kişiye özel sürüş deneyimleri sunmalarını hızlandırmak için bağlı araç hizmetlerini geliştirmelerini kolaylaştırmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ