Makine Haber

Audi, lojistik süreçlerine artırılmış gerçeklik teknolojisini dâhil ediyor

Lojistik süreçlerine artırılmış gerçeklik-AR (augmented reality) teknolojisini dâhil eden Audi, lojistikte kullanılacak ve daha önceleri prototiplere göre hazırlanan konteyner ve diğer taşıma ekipmanlarını artık 3 boyutlu hologramlar kullanılarak belirliyor.

  • 06 Aralık 2020
Audi, lojistik süreçlerine artırılmış gerçeklik teknolojisini dâhil ediyor

Audi, lojistik süreçlerinde LayAR sistemini kullanmaya başladı. Layout ve artırılmış gerçeklik bir birleşimi olan yazılım; Audi’nin bir üretim alanında kurulması planlanan raflar, bantlar, kutular gibi tüm lojistik yapı ve nesneleri, CAD verilerini kullanarak 3 boyutlu bir hologram olarak görselleştiriyor ve gerçek ortama gerçek boyutta yansıtıyor.
Şirketin daha önce lojistik planlamalarında prototip kullanımına gittiğini ifade eden yetkililer, “Artırılmış gerçeklik sayesinde Audi, birebir ölçekte bir görsellikle, sorunların erkenden fark edilmesini ve hızlı bir şekilde çözüm geliştirilmesini sağlıyor. Elde edilen tüm görüntüler, senkronizasyon yoluyla aynı anda birden fazla AR cihazında gösteriliyor ve kullanıcılar burada nesneleri hareket ettirebiliyor, döndürebiliyor veya değiştirebiliyor. Yapılan tüm değişiklikler gerçek zamanlı olarak görülüyor. Görüntünün paylaşımı sayesinde, farklı tesislerde hatta ülkelerde olunsa dahi birlikte çalışmak son derece kolay hale geliyor. Böylece, daha verimli ve hızlı bir planlama yapan lojistik ekibi, halen Ingolstadt’taki kaporta atölyesinde bir uygulamayı, araçların teslimatı için yeni bir sürücüsüz taşıma sistemini geliştiriyorlar. LayAR yazılımının, önümüzdeki tarihlerde ana fabrikada elektrikli otomobillerin üretiminde de kullanılması planlanıyor” dediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ