Makine Haber

Garcia: “İş süreçleri ve modellerimizi hibrit bir anlayışla yürüteceğiz”

Normale dönme ve büyüme yılı olarak kabul ettikleri 2021’de Gep Club ile daha çok elektrikçiye ulaşmak istediklerini dile getiren Günsan Elektrik Ceo’su Francisco Gil Garcia, iş süreçleri ve modellerini hibrit bir anlayışla yürütmeyi hedefledikleri ifade etti.

Garcia: “İş süreçleri ve modellerimizi hibrit bir anlayışla yürüteceğiz”

Anahtar priz, grup prizler, aksesuarlar, sigorta kutuları, şalt grubu, kauçuk fiş ve prizler ile kablo kanalı kategorilerinde toplam 17 bin parçalık ürün portföyü ve 50 milyon anahtar üretim kapasitesine sahip olan Günsan Elektrik, 2021 yılında da yatırımlarına ve iş birliklerine devam edecek.
Zor bir yıl geride kalsa da; doğru stratejiler ve adımlarla yılı sektör ortalamasının üzerinde tamamladıklarını dile getiren Günsan Elektrik Ceo’su Francisco Gil Garcia, “Üretim kapasitesini her geçen gün artıran ve Ar-Ge’ye ciddi yatırımlar yapan bir şirketiz. Yeni normale uyum sağlayarak ve iş modelimizi dijitalleştirerek iş ortaklarımıza kesintisiz hizmet verdik. Çok kanallı pazarlama (OmniChannel Marketing) stratejimiz doğrultusunda; hedef kitlemize pek çok farklı kanaldan doğru zamanda doğru iletişim ile ulaşarak, verimli ve mutlu bir kullanıcı deneyimi oluşturmaya odaklandık. Bu süreçte pek çok kişinin eviyle ilgilenip, evin eksiklerini tamamlamaya başladıklarını görmemizle birlikte yenilikçi ve kişiselleştirilebilen ürünlerimizi birçok farklı kanal üzerinden tüketici ile buluşturmaya devam ettik. Aynı zamanda, Gep Club ile elektrikçilerle olan etkileşimi artırdık. Çevik, hızlı ve esnek yapımız ile rakiplerimizden pazar payı aldık. Bu sayede, 2020 yılını çift haneli büyüme rakamlarıyla kapatacağız” dedi.

“Hızla gelişen ve küresel rekabet gücü yüksek bir sektöre sahibiz”
Gelecek yıl için ümitli olduğunu söyleyen Garcia, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Hızla gelişen ve küresel rekabet gücü yüksek bir sektöre sahibiz. Sadece iç pazara değil, diğer coğrafyalara da ürün ve hizmet vermek açısından önemli bir misyon üstleniyoruz. Günsan olarak, ülkemizdeki ve ihracat yaptığımız coğrafyalardaki gelişmelere paralel olarak yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Geride bıraktığımız yılda tecrübe ettiğimiz tüm değişimler bizi daha güçlü kıldı. Bu sene yapmış olduğumuz büyümeye ek olarak, tekrar çift haneli büyüme hedefliyoruz ve bunu pazar payımızı artırarak yapacağız. Bunun için iş birliklerine imza atmaya ve ürün gamımızı geliştirmeye devam edeceğiz. 2021 yılında son kullanıcıların ve elektrikçilerin ihtiyaçlarına yönelik yeni ürünlerin lansmanını yapacağımızı söyleyebiliriz.”

“Sektörü değiştiren ana faktör teknoloji ve farklı iş modelleri”
Sektörü değiştiren ana faktörün teknoloji ve farklı iş modelleri olduğunu ifade eden Francisco Gil Garcia, mevcut rekabet koşullarında dijitalleşmenin ne denli önemli olduğunu bildiklerini kaydetti. Garcia, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu kapsamda online atılımların hem katma değer yaratma, hem global ekosisteme dâhil olma, hem de verimliliği üst düzeyde tutabilmenin ilk kuralı olduğu aşikar. Biz de bu değişim karşısında adımlarımızı atıyor ve yeni yılın stratejisini bu temel üzerinden şekillendiriyoruz. Bu kapsamda alt yapı çalışmalarımıza hız kazandırdık. Gep Club ile hem elektrikçilere hizmet vermeye, hem sektörün gelişimine katkı sağlamaya, hem de iş ortaklarımıza kazandırmaya devam edeceğiz. 2021, dijitalleşmeye odaklanacağımız bir yıl olacak. Aynı zamanda, online ticaret kanalımızı da geliştirerek her an erişilebilir olmak istiyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ