Makine Haber

Küpçü: “Corona virüsü ile mücadelede bilgisayar ve telefon temizliği çok önemli”

Telefon, klavye ve mouse gibi gün içinde sıkça ve uzun süre kullanılan cihazların temizlenmesinin, Corona virüsünün yayılımını yavaşlatmak için etkili bir yöntem olacağını ifade eden Monster Notebook Kurumsal İletişim Direktörü Kayra Keri Küpçü, düzenli aralıklarla temizliğin yinelenmesi gerektiğini dile getirdi.

  • 12 Mart 2020
Küpçü: “Corona virüsü ile mücadelede bilgisayar ve telefon temizliği çok önemli”

Türkiye’de ortaya çıkan ilk Corona virüsü vakasının duyurulmasıyla birlikte, salgına karşı alınması gereken önlemler daha da önem kazandı. Ortak kullanım alanlarında ve kapalı mekanlarda bulaşıcılık riskinin artması, kişisel hijyen kuralları ve ellerin düzenli dezenfeksiyonu bireysel önlemler arasında öne çıkarıyor. Bunun yanı sıra, sürekli temas halinde bulunulan veya sıkça kullanılan nesnelerin düzenli aralıklarla temizlenmesi de, virüsün bulaşmasını engellemek açısından büyük bir önem taşıyor.

“Gün içinde sıkça ve uzun süre kullanılan cihazlar temizlenmeli”
Telefon, klavye ve mouse gibi gün içinde sıkça ve uzun süre kullanılan cihazların temizlenmesinin, virüsün yayılımını yavaşlatmak için etkili bir yöntem olacağını söyleyen Monster Notebook Kurumsal İletişim Direktörü Kayra Keri Küpçü, “Çeşitli sağlık kuruluşları ve uzmanlar tarafından yapılan tüm bilgilendirmelerde el hijyeninin önemine dikkat çekiliyor. Uzmanlara göre, Corona virüsü cansız nesneler üzerinde yaşamını sürdüremiyor. Ancak, telefon, bilgisayar, klavye, mouse ve oyun aksesuarları gibi çok sık kullandığımız ve özellikle ortak paylaşılan cihazlar, virüs gibi çeşitli hastalıkların bir kişiden diğerine bulaşma riskini artırabiliyor. Bu yüzden, söz konusu cihazların çok sık temizlenmesini ve temiz tutulmasını öneriyoruz. Özellikle ortak kullanım alanları, ofisler, oyun merkezleri gibi paylaşımlı mekanlardaki bilgisayarların temizliği için çeşitli mikrofiber bezler, cihazlara zarar vermeyecek dezenfektan özellikli solüsyon spreyler kullanılmalı. Gün içinde, düzenli aralıklarla da bu temizlik yinelenmeli. Elbette bu solüsyon spreylerin doğrudan cihaza püskürtülmeden, öncelikle beze sıkılarak kullanılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ