Makine Haber

Universal Robots, Nordic Talks’ta robotik teknolojileri anlattı

Universal Robots, İskandinav Bakanlar Konseyi ve Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen ‘Nordic Talks’ adlı webinara katıldı. Yeni nesil iş dünyası dinamiklerinin konuşulduğu etkinlikte, Universal Robots Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök de açıklamalarda bulundu.

Universal Robots, Nordic Talks’ta robotik teknolojileri anlattı

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği, ‘İş Dünyasında Robotik ve Yapay Zeka Uygulamaları’ isimli online etkinlikte, iş dünyası ve endüstri için önemli konuları masaya yatırdı. Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu ile iş birliği yapan Universal Robots da, altı seriden oluşan Nordic Talks’ın; ‘Dijital Danimarka: İş Dünyasında Robotik ve Yapay Zeka Uygulamaları’ konulu beşinci seminerine katıldı. Şirket; cobot teknolojilerini, özelliklerini, üretim ve iş dünyasındaki etkilerini ve sağladığı faydaları uygulama örnekleri ile birlikte katılımcılarla paylaştı.
Danimarka Kraliyet Başkonsolosluğu Başkonsolosu Anette Galskjøt’un açılış konuşmasını yaptığı panelin moderatörlüğünü TAGES CEO’su Leyla Arsan üstlendi. Upteko Genel Müdürü Mads Jorgensen, Aarhus Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Robotik Bölüm Başkanı Dr. Erdal Kayacan, Odense Robotics İş Geliştirme Birimi Yöneticisi Bongki Engel de, sunum ve konuşmalarıyla seminerde yer aldı.

Gök: “Cobotlar sanayi ve üretimde yeni bir çağ açtı”
Seminerle ilgili görüşlerini paylaşan Universal Robots Türkiye & MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, “Pandemiyle birlikte, cobotlar her alanda hayatımıza daha fazla dokundu, sanayi ve üretimde yeni bir çağ açtı. Cobotlar; paketleme ve paletleme hatları, presler, makine besleme uygulamaları, cıvatalama, yapıştırma, kaynak yapma, kalite kontrol, enjeksiyon kalıpları, alma- bırakma, polisaj ve montaj gibi alanlarda insanlarla yan yana çalışıyor. Sanayi ve üretimde yeni bir çağ açan cobotlar, pandemi dönemine de hızlı uyum sağlayarak; otellerde omlet, pizza yapımından saç ekimine, kahve yapımından bir dansçıya partnerlik yapmaya kadar pek çok alana kolayca entegre olarak çalışıyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ