Makine Haber

Schneider Electric dijitalleşmenin yol haritasını sundu

Schneider Electric, 3. Akıllı Fabrikalar ve Proses Yönetimi Konferansı’nda, yeni nesil çözümleri ile sanayide dijital ve akıllı dönüşümün yol haritasını paylaştı. Şirketin Son Kullanıcı & Sistem Entegratörü Kanal Müdürü Naci Yurdakul da, etkinlikte konuşmacı olarak yer aldı.

  • 14 Şubat 2020
Schneider Electric dijitalleşmenin yol haritasını sundu

Schneider Electric, 3. Akıllı Fabrikalar ve Proses Yönetimi Konferansı’nda küresel bilgi ve tecrübelerini sektör temsilcilerine sundu. Marriott Hotel Asia’da düzenlenen etkinlikte, Schneider Electric Son Kullanıcı & Sistem Entegratörü Kanal Müdürü Naci Yurdakul da, ‘Sanayide Dijital Dönüşüm ve EcoStruxure’ adlı bir sunum gerçekleştirdi.
Yaptığı sunumda, şirketin endüstriyel tesisler için tasarlanan danışmanlık hizmetlerinden ve bir prosesin uçtan uca verimli ve güvenli olmasını sağlayan IoT tabanlı, artırılmış gerçeklik özelliklerini de içeren çözümlerinden bahseden Yurdakul, “Firmalar 3 ana ihtiyaç nedeniyle dijital dönüşüme katılıyorlar. Bunlar; zorlu rekabet ortamı, uzun yatırım geri dönüş süreleri ve yeni neslin iş hayatına girmesidir. Şirketler, rekabetin arttığı uluslararası pazarlarda yer edinebilmek ve aranan ve tercih edilen tedarikçi olabilmek için dijital dönüşümden faydalanmak istiyorlar. Ayrıca dünya devleri, tedarikçilerinin de en az kendileri kadar dijital, denetlenebilir ve entegre olmasını talep ediyorlar. Veriye dayalı alınmayan yatırım kararları, geri dönüş süreleri üzerinde ciddi belirsizlik yaratıyor. Üretimin mevcut verileriyle en kısa sürede geri dönecek ve en büyük faydayı getirecek yatırım öncelikleri, dijital dönüşümle veriye dayalı olarak daha doğru tespit ediliyor. Son olarak; bazen çok farkında olmadığımız ama dijital dönüşümün ana lokomotifi haline gelen konu, yeni neslin iş hayatına girmesi ve bu insanların dijital çağa ayak uyduramayan tesislerde çalışmak istememesidir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ