Makine Haber

Şikel: “İşletmeler, parkurda.com ile dijital dünyaya daha hızlı adım atıyorlar”

Talaşlı imalat sanayisinde çalışan markaların, parkurda.com ile ürün geliştirme süreçlerini hızlandırırken dijital dünyaya daha hızlı adım attıklarını kaydeden Tezmaksan Proje ve Pazarlama Müdürü Berna Şikel, platformun atıl kapasite oranını minimum düzeye indirdiğini söyledi.

  • 06 Ocak 2022
Şikel: “İşletmeler, parkurda.com ile dijital dünyaya daha hızlı adım atıyorlar”

Tezmaksan tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin ilk ve tek B2B CNC dijital platformu parkurda.com, fason iş yaptırmak ve almak isteyenleri buluşturuyor. ‘Yurt dışındaki iş hepimizin, gelin birlikte üretelim’ anlayışıyla makine üreticilerinin bir araya gelerek güçlerini birleştirdiği platform, birlikte iş yapma kültürünü dijitale taşıyor. 2022 yılıyla birlikte dünyanın farklı ülkelerine açılacak parkurda.com, yakın zamanda hayata geçecek puanlama sistemiyle firmalara daha adil hizmet sunacak.

“Atıl kapasite oranını minimum düzeye indiriyor”
Talaşlı imalat sanayisinde çalışan markaların, parkurda.com ile ürün geliştirme süreçlerini hızlandırırken dijital dünyaya daha hızlı adım attıklarını kaydeden Tezmaksan Proje ve Pazarlama Müdürü Berna Şikel, “Platform; piyasa araştırması yaparak tedarikçi havuzunu zenginleştirmek, maliyet karşılaştırması yapmak ve alınan teklifleri tek bir yerden yönetmek isteyen şirketlere yol haritası çiziyor. Pandemiye rağmen yeni iş alarak karlılığı arttırmayı kolaylaştıran parkurda.com ile sürdürülebilir üretime ulaşmayı hedefleyen tüm firmalara en önemli ihtiyaçlardan biri olan ‘tüm kapasiteyi değerlendirme’ imkânı sunuyoruz. Tek bir iş için yeni makine almak yerine maliyetlerini düşürmeye çalışan firmalara iş yönlendiren platform, şirketimizin sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik projesi görevlerini de üstleniyor. Sürdürülebilirliğin temek prensipleri arasında yer alan verimliliğe doğrudan katkı sağlayan sistemin işleyişi, atıl kapasite oranını minimum düzeye indiriyor” dedi.

“İş akışındaki hareketliliği canlı verilerle ortaya koyuyor”
Parkurda.com’un işleyiş sistemiyle Türkiye’yi büyük bir fabrika haline getirdiklerini vurgulayan Şikel, şunları söyledi: “Platformun geniş katılımlı yapısı sayesinde, ekonomik büyümede tüm firmaların katkısını mümkün kılarak ihracatta tüm talaşlı imalat sanayi üyelerinin yer almasını sağlıyoruz. Türkiye’ye önemli ölçüde katma değer sağlayan imalat sanayiinin birçok paydaşını buluşturduğumuz parkurda.com, iş akışındaki hareketliliği canlı verilerle ortaya koyuyor. Bu sayede nereye ve nasıl yatırım konusunda bilgi sahibi olan işletmeler, kendilerine en uygun yatırımı belirleyerek kendi yol haritalarını çiziyorlar.”

“Bir arada üretmenin gücünü kanıtlıyor”
Talaşlı imalat sektörünün tüm oyuncularını aynı çatı altında toplayan parkurda.com’un bir arada üretmenin gücünü kanıtladığını belirten Berna Şikel, platformun yeniliklerini dair şu ifadeleri kullandı: “2022 yılıyla birlikte önce Almanca konuşulan ülkeler, daha sonra ise Avrupa’nın tamamı, Amerika ve Uzak Doğu’ya açılacak platform, yapılacak yeni geliştirmeler ile ihtiyaçlara daha yapıcı çözümler sunacak. Bu kapsamda yakın zamanda hayata geçecek puanlama sistemi ile firmaların yaptıkları işlerden alacağı puanlar, hizmet kalitelerini geliştirmek ve konumlarını görmek adına adil bir yapı sunacak.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ