Makine Haber

NSK, vidalı milleri ile ‘Teşvik Ödülü’ne lâyık görüldü

NSK, ilk kez 2004 yılında verilen, Japonya Ekonomi, Ticaret ve Endüstri Bakanlığı ile Japonya Ticaret ve Endüstri Odası tarafından desteklenen Modern Monozukuri Yedek Parça Ödülleri’nde, DIN standartlarındaki vidalı milleri ile ‘Teşvik Ödülü’nün sahibi oldu.

  • 21 Ocak 2020
NSK, vidalı milleri ile ‘Teşvik Ödülü’ne lâyık görüldü

NSK, DIN standartlarındaki vidalı milleri ile 2019 yılı Modern Monozukuri Yedek Parça Ödülleri’nde, ‘Teşvik Ödülü’ne lâyık görüldü.
Vidalı milin, mükemmel hız ve sessizlik özelliğinin yanı sıra, takım tezgahı uygulamalarında hassasiyeti ve verimliliği artırmaya yönelik potansiyelinin jürinin takdirini kazandığını aktaran yetkililer, “Japonya’nın üretim uygulamalarının teknolojik gücü, ustalığı ve ruhu anlamına gelen Monozukuri’nin önemini vurgulamayı ve endüstriyel ve toplumsal gelişimi desteklemeyi amaçlayan İleri Monozukuri Yedek Parça Ödülleri, sektörde kilit rol oynayan önemli ürünlere veriliyor” dediler.
NSK’nin DIN standartlarına uygun vidalı millerinin, deflektör tipi vidalı mil için en yüksek hız olan 100 m/dak’ya kadar çıkabilen besleme hızı kapasitesi ile ‘Teşvik Ödülü’nün sahibi olduğunu aktaran yetkililer, şöyle konuştular: “Bu hız kapasitesi; takım tezgahlarını hızlandırarak, işleme faaliyetlerindeki döngü sürelerini azaltıyor ve böylece, son kullanıcılar için maliyet tasarrufu sağlıyor. Jüri üyelerinin beğenisini kazanan bir diğer özellik de, 4 dB(A) ses seviyesi ile klasik NSK deflektör tipi vidalı millere kıyasla düşük ses seviyeleri.”

“Avrupa’daki çok sayıda müşterinin ihtiyaçlarını karşılayabilir”
Jüri üyeleri ödülü verirken sadece Japonya’ya değil, daha geniş ölçekte imalat dünyasına sunulan faydaları da göz önünde bulundurduğunu ifade eden yetkililer, “NSK, deflektör tipi somunlara özgü kompakt form faktöründen faydalanarak DIN standartlarına uygun bir ürün ortaya koydu. Söz konusu vidalı mil, Avrupa’daki çok sayıda müşterinin ihtiyaçlarını karşılayabilir. Yüksek hız ve düşük ses seviyesine ek olarak, çok sayıda tasarım özelliği ile de piyasadaki diğer ürünlerden ayrılıyor. Örneğin; geliştirme aşamasında yürütülen bilya hareketi analizi ve simülasyonu ile somun içindeki bilyaların daha düzgün dönmesi sağlandı. Bu özellik, takım tezgahlarının daha yüksek hassasiyet seviyeleriyle kaliteli parçalar kesmesine imkân tanıyor” diyerek sözlerini noktaladılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ