Makine Haber

Kastaş’ın Genel Müdürlüğü’ne Birol Aslantaş atandı

Kastaş’ın Genel Müdürlüğü’ne atanan Birol Aslantaş, Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra profesyonel iş yaşantısının yanı sıra, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Üretim Yönetimi ve Ege Üniversitesi’nde Executive MBA yüksek lisans programları ile eğitimini tamamladı.

  • 10 Eylül 2020
Kastaş’ın Genel Müdürlüğü’ne Birol Aslantaş atandı

Sızdırmazlık teknolojileri sektöründe Türkiye’de ve dünyada önde gelen üreticiler arasında yer alan Kastaş’ın Genel Müdürlüğü’ne Birol Aslantaş atandı. Aslantaş, 20 yıllık kariyerinde; tedarik zinciri, üretim, yatırım ve proje yönetimi, fabrika müdürlüğü, uluslararası lokasyonlar dâhil olmak üzere Grup Teknik Operasyonlar Direktörlüğü ve tüm icradan sorumlu Grup Genel Müdür Yardımcılığı gibi farklı pozisyon ve disiplinlerde görev yaptı.

Atılgan: “2021’de 40. yılımızı kutlayacağız”
2021’de 40. yılını kutlamaya hazırlanan şirketin son yıllarda kurumsallaşma yolunda adımlarını hızlandırdığını ifade eden Kastaş Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Atılgan, şunları söyledi: “Sürdürülebilir büyümeyi, rekabet gücümüzün en önemli faktörlerinden biri olarak görüyorum. Tüm süreçlerimizde; verimliliği, kaliteyi, organizasyonel gelişimi, dijital dönüşüm ve teknolojik alt yapı yatırımı ile Ar-Ge yeteneklerimizi geliştirmeyi öncelikli stratejik hedeflerimiz arasında değerlendiriyor ve tüm değer zincirine fayda sağlayacak şekilde devreye alıyoruz. Sürdürülebilir Kurumsal Yönetim modeline geçiş, kurumsal gücümüzün sürdürülebilir yapıya ulaşmasında önemli kilometre taşlarından biri olacak. Organizasyonumuzu yeniden yapılandırmak, küresel hedeflerimizi destekleyen değişiklikleri tamamlayarak kurumsal yapımızı güçlendirmek bu adımlardan biridir.”

Aslantaş: “Marka bilinilirliğimizi çok daha üst seviyeye çıkarmak için çalışacağız”
Yüzde 100 yerli sermayeli olan şirketin, sektöründe dünyanın en önemli üreticileri arasında olduğunu vurgulayan Kastaş Genel Müdürü Birol Aslantaş ise, “Sadece iç pazardaki liderliğimizi değil, küresel bir üretici olarak dış pazarlardaki güçlü konumumuzu nasıl geliştireceğimizi konuşmamız bana heyecan veriyor. Kastaş’ın, dünyanın ilk tercih edilen sızdırmazlık teknolojisi üreticisi olmak gibi müthiş bir vizyonu var. Ben ve takım arkadaşlarım bu vizyona ulaşmak için; ana iş kolumuzda iç ve dış pazarda gelişen dinamikleri dikkate alarak, marka bilinilirliğimizi çok daha üst seviyeye çıkarmak için çalışacağız” dedi.
Kastaş’ın köklü bir kurumsal birikime ve çok deneyimli insan kaynağına sahip olduğunu dile getiren Aslantaş, “İç ve dış çevre etkilerine daha duyarlı ve güçlü yönetişim modeli, sağlam bir kurum kültürü, sürdürülebilirlik anlamında güvenli bir iç dinamik yaratarak, tüm paydaşlarına kalıcı fayda ve çözümler sunabilen küresel bir şirket olacağımıza inanıyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ