Makine Haber

Geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistem WIN’de sergilenecek

Ulusal ve uluslararası firmaların; robot, otomasyon teknolojileri, IT çözümleri ve yazılımların yanı sıra network platformlarını da sergileyebileceği WIN Eurasia 2020 Fuarı, imalat sanayiinin tüm bileşenlerini Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturacak.

  • 14 Kasım 2019
Geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistem WIN’de sergilenecek

WIN Eurasia 2020 Fuarı, 12-15 Mart tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak. Ulusal ve uluslararası firmaların; robot, otomasyon teknolojileri, IT çözümleri ve yazılımların yanı sıra network platformlarını da sergileyebileceği etkinlik, imalat sanayiinin tüm bileşenlerini bir araya getirecek. Sac işlemeden metal şekillendirme teknolojilerine, otomasyon hizmetlerinden elektrik ve elektronik ekipmanlara, hidrolik ve pnömatik hizmetlerden tesis içi lojistiğe kadar geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistem WIN Eurasia 2020’de sergilenecek.

Kühnel: “Şirketlerin dijital dönüşümlerini heyecanla takip ediyoruz”


Türkiye’de Ar-Ge ve inovasyona yapılan yatırımların KOBİ’lerin teknolojik gelişimini yukarı taşıdığını söyleyen Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Alexander Kühnel, Türkiye’deki şirketlerin dijital dönüşümlerini heyecanla takip ettiklerini ifade etti. Türkiye’nin endüstriyel alandaki gücünü tüm dünyaya gösterdiği vitrinin WIN Eurasia olduğunu savunan Kühnel, şunları söyledi: “Teknolojik yenilikleri yakalamak ve küresel rekabet gücünü artırmak amacıyla ‘sanayide teknoloji hamlesi’ başlatan Türkiye, bu yıl dijital dönüşüm sürecine odaklandı. Küresel ticarette yeni bir dönem başlatan dijital teknoloji, KOBİ’lerin üretim maliyetlerini de önemli ölçüde azaltacak. Teknolojik verimliliğini artırmayı hedefleyen endüstriyel otomasyon sanayicileri, yapacakları yatırımlarla verimliliklerini artıracaklar. WIN Eurasia Fuarı, sanayicilerin bu alanda ihtiyaç duyduğu akıllı üretim uygulamalarına ve öne çıkan teknolojilere ev sahipliği yapacak.”

“Sanayiciler yüzde 15’e varan oranda verimlilik artışı yakalayacaklar”
Otomasyon sistemlerinin gelişiminin sanayide dijitalleşen ülkelere önemli fırsatlar sunduğunu belirten Kühnel, dijital dönüşümle birlikte Türkiye’deki sanayicilerin yüzde 15’e varan oranda verimlilik artışı yakalayacaklarını vurguladı. Kühnel, “Türkiye için dijital dönüşüm; rekabet gücü, sürdürülebilirlik ve katma değeri yüksek üretim anlamına geliyor. İmalat sanayiinin dijital dönüşüm sürecinde rekabet edebilir pozisyonda olması için; ileri teknolojilerden verimli, etkili ve etkin bir şekilde faydalanmak gerekiyor” diye konuştu.
WIN Eurasia’da, tüm teknolojik yenilikleri ‘Endüstri 4.0 Festival Alanı’nda uygulamalı olarak görücüye çıkaracaklarını dile getiren Alexander Kühnel, Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarıyla işbirlikleri geliştirdiklerini aktardı. Kühnel, “Gelecek yıl Türkiye sanayiinde ilk gerçek zamanlı 5G uygulamasını İstanbul’da sergileyeceğiz. IAMD Eurasia katılımcılarının da yer alacağı proje kapsamında, sanayide dijitalleşme ve IoT ile 5G’nin sanayi entegrasyonuna odaklanacağız” ifadelerini kullandı.

Kayakıran: “WIN Eurasia önemli katkılar sağlıyor”


Dijital sanayi üretiminin en önemli bileşeninin endüstriyel otomasyon sistemleri olduğunu aktaran ENOSAD (Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği) Başkanı Hasan Basri Kayakıran ise, Türkiye sanayisinin dijitalleşmesi noktasında WIN Eurasia’nın önemli katkılar sağladığını ifade etti. Kayakıran, sözlerine şöyle devam etti: “İleri teknoloji üreten, kullanan ve Türkiye sanayisinde dijital dönüşüme öncülük eden bir sektörün sözcüsü olarak, tüm imalatçı sektörlerin teknoloji yatırımlarını sürdürmesi ve uluslararası rekabet gücünü arttırması gerektiğine inanıyoruz. Geleceğin teknolojilerinin yerli üreticilere tanıtılması konusundaki başarılı çizgisini uzun yıllardır sürdüren WIN Eurasia Fuarı’nı, bu açıdan yılın en önemli etkinliği olarak görüyor ve destekliyoruz”
Fuarın sanayide dijitalleşme uygulama örnekleriyle bir paylaşım ve işbirliği platformu sunduğunu anlatan Kayakıran, “Kendi teknolojisini üretecek ve geliştirecek olan bir Türkiye idealinde, endüstriyel otomasyon sektörü büyük öneme sahip. Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği olarak, üye markalarımızla birlikte her yıl olduğu gibi WIN Eurasia’da yerimizi alacağız. Yeni ürünler geliştirme ve çözümler sunma noktasında fuarın sağladığı tüm imkânları sonuna kadar değerlendireceğiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ