Makine Haber

Gök: “Sanayideki dönüşümü şekillendirecek 13 şirket arasında yer alıyoruz”

Universal Robots, ‘Akıllı Üretim için 5G’ vizyonu kapsamında yenilikçi uygulamalar geliştiren 13 şirketten biri oldu. Hannover Fairs Turkey öncülüğünde yürütülen projede; Universal Robots, Siemens, Mitsubishi Electric, MCS, i2i Systems, SICK, Schunk Türkiye, IQ Vizyon, Merlicon, Oppent, Siskon, Simtek ve Trio Mobil yer alıyor.

  • 22 Ocak 2020
Gök: “Sanayideki dönüşümü şekillendirecek 13 şirket arasında yer alıyoruz”

Universal Robots’un da aralarında bulunduğu 13 şirket tarafından geliştirilen ve ilk kez WIN Eurasia’da sergilenecek ‘Akıllı Üretim için 5G’ vizyonu kapsamındaki uygulamalar, düzenlenen toplantı ve imza töreni ile kamuoyuna tanıtıldı. ‘Yerli ve Milli 5G Network’, ‘Tümleşik Dijitalizasyon ve Endüstri 4.0’ ile ‘İnsan Robot Etkileşimi’ senaryolarının Türkiye’de ilk kez 5G ile canlı olarak test edildiği lansmanda Universal Robots, üretim sürecinin merkezine insanı alan kolaboratif robotu UR5e ile yer aldı. Universal Robots’un dâhil olduğu senaryoda; insan-robot-bulut ve sensör etkileşimi, 5G teknolojisi kullanılarak gerçek zamanlı olarak gösterildi.

“Türk sanayisi için dönüm noktası”
Etkinlikte başarıyla gerçekleştirilen senaryoların Türk sanayisi için dönüm noktası olduğunu ifade eden Universal Robots Türkiye ve MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, “5G, hayatın her alanını yeniden şekillendirecek. Bu teknolojinin pozitif etkilerini özellikle üretim alanında net bir şekilde göreceğiz. Cihazlar arasındaki etkileşimin artması ve verilerin daha hızlı toplanıp işlenmesiyle birlikte, en zorlu üretim hatlarında dâhi üst düzeyde verimlilik sağlanacak. Biz de, üretimin merkezine insanı alan kolaboratif robotlarımızla bu sürece katkı sunmaya ve Türk sanayisinin gelişimini desteklemeye devam edeceğiz. Ülkemizin ‘Akıllı Üretim için 5G’ vizyonu kapsamında, yenilikçi uygulamalar geliştiren şirketler arasında yer almaktan gurur duyuyoruz. Şimdi heyecanla bu uygulamaları tüm dünyaya tanıtacağımız WIN Eurasia’yı bekliyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ