Makine Haber

Kocaer Çelik, dijitalleşme yatırımlarına aralıksız devam ediyor

Kocaer Çelik, Ar-Ge ve mühendislik gücüyle geliştirdiği, sektöründe bir ilk olan robotik paketleme sistemiyle hedefine ulaştı. Endüstri 4.0 ve akıllı fabrika konseptine uygun olarak yapılan dijitalleşme yatırımlarına da aralıksız devam eden şirket, 6 kıtada 140 ülkeye çelik profilleri ihraç ediyor.

  • 16 Mayıs 2022
Kocaer Çelik, dijitalleşme yatırımlarına aralıksız devam ediyor

Demir çelik sektöründe, endüstride dijital devrimi ifade eden Endüstri 4.0 uygulamaları; daha yüksek verimlilik, hatasız üretim, yeni iş ve hizmet modelleri geliştirilmesi için esneklik gibi faydalarının ötesinde iş kazalarını önleyerek can güvenliği ve çalışan sağlığı bakımından da önemli farklar yaratıyor. Sektörün önde gelen şirketlerinden Kocaer Çelik, demir çelik sektörüne dijital devrim alanında da öncülük yapmayı hedefliyor.
Demir çelik sektörünün çelik profil segmentinde faaliyet gösteren, sektöründe ilklerin markası olan ve 60 yılın üzerinde köklü geçmişiyle ülkemize değer katan Kocaer Çelik; iş güvenliği, kapasite kazanımı, üretim verimliliği artışı ve yüzde 100 kontrol ile müşteri taleplerine uygun paketleme uygulamaları için başlattığı robotik paketleme projeleriyle sonucunda çalışanının sağlığı ve güvenliği hedefine de ulaştı.
Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan ve ürünlerini 6 kıtada 140 ülkeye ihraç eden Kocaer Çelik, Türk çelik sektöründe robotik paketleme sistemini ilk uygulayan firma unvanını alırken, yeni nesil paketleme sistemlerine geçiş sürecinde mühendis kadrosu ve Ar-Ge çalışmaları ile üç üretim tesisinin tamamını kendi bünyesinde kurma başarısıyla da sektörde ulaşılması zor bir noktaya yükseldi.

Robotik sistemlerinin üretim hattına entegrasyonunu sağladı
Kocaer Çelik, yenilikçi vizyonu doğrultusunda hayata geçirdiği dijitalleşme stratejileri ile robotik sistemlerinin üretim hattına entegrasyonunu sağladı. Her zaman insana saygıyı odağına alan, çevre, çalışan memnuniyeti ve iş güvenliği alanında birçok projeye imza atan Kocaer Çelik böylece hedefine ulaştı. Şirket, akıllı fabrika konseptine uygun olarak yapılan dijitalleşme yatırımlarıyla insandan sisteme geçiş süreçlerinde önemli projeler gerçekleştirirken, robotik paketleme sistemi ile iş gücü, iş güvenliği ve üretim verimliliği anlamında çok önemli kazanımlar elde etti. Şirket, insana saygı değeri kapsamında robotik ve mekatronik çözümleri ile üretim hatlarında güvenli bir çalışma ortamı yaratmayı başardı.

Üretim teknolojisini sürekli güncel tutuyor
İzmir’in Aliağa bölgesinde yer alan 3 adet çelik profil fabrikası ve yüzde 100 yerli sermaye ile faaliyetlerini yürüten, sektörde bir ilk niteliğinde olan ve iş güvenliğini en üst seviyeye taşıyan paketleme süreci için robotik paketleme hattını devreye alan ilk firma unvanını taşıyan Kocaer Çelik, vizyoner yapısı ile gelişen teknolojiyi çok yakından takip ediyor, yaptığı büyük yatırımlar ve Ar-Ge çalışmaları ile üretim teknolojisini sürekli güncel tutuyor. Tüm iş süreçlerini 2017 yılında inovasyon kategorisinde birincilik ödülü almış olan ERP/SAP sistemi üzerinden yürüten Kocaer Çelik, yenilikçi yazılım ve süreç geliştirmeleriyle de sektörünü ileriye taşıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ