Makine Haber

BASF, liderlik pozisyonlarındaki kadınların oranını artırmayı hedefliyor

2019 yılı itibari ile kadın yöneticilerin oranı yüzde 23 olan BASF, liderlik pozisyonlarında daha fazla kadın bulunmasına yönelik yeni hedefini açıkladı. Şirket, 2030’da liderlik pozisyonlarındaki kadınların oranının yüzde 30 olmasını amaçlıyor.

  • 05 Mart 2020
BASF, liderlik pozisyonlarındaki kadınların oranını artırmayı hedefliyor

BASF, 2030 yılı itibarıyla liderlik pozisyonlarındaki kadınların oranını dünya genelinde yüzde 30’a çıkarmayı hedefliyor. 2019 sonunda kadın yöneticilerin oranı yüzde 23 olan şirkette, 2018 yılında söz konusu oran yüzde 21,7’ydi. 2015 yılında, 2021 itibarıyla kadınların liderlik pozisyonlarındaki oranını yüzde 22 ilâ 24’e artırma hedefi koyan BASF, hedefine 2019 sonu itibarıyla; yani belirlenen tarihten önce ulaştı.
Liderlik ekibinde daha iyi bir cinsiyet dengesi hedefinin, dünya genelinde BASF Group’ta ve tüm liderlik seviyelerinde geçerli olacağını aktaran yetkililer, “BASF’de bu, şirketin faaliyet gösterdiği tüm ülkelerdeki yönetim seviyelerini kapsıyor. Böylelikle, liderliğin gelişimine yönelik global bir yaklaşım yansıtılıyor. BASF, İcra Kurulu’nun altında üç kademedeki liderlik seviyesine özellikle odaklanıyor. Bu seviyedeki liderler, çeşitlilik içeren bir kurumsal kültürün daha da fazla geliştirilmesine önemli bir katkıda bulunabiliyor ve BASF’nin herkes için cazip bir işveren olmasına yardımcı oluyorlar. İcra Kurulu’nun altındaki üç kademedeki liderlik seviyesinde kadın liderlerin oranı 31 Aralık 2019 itibarıyla yüzde 15,8” dediler.

Brudermüller: “Kadınları liderlik ekibimize daha fazla dâhil etmek istiyoruz”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan BASF İcra Kurulu Başkanı Dr. Martin Brudermüller, “Kadınları ve sahip oldukları yetenekleri, BASF’nin liderlik ekibine daha fazla dâhil etmek istiyoruz. Araştırma odaklı bir şirket olarak, düşünmenin ve çalışmanın çeşitli yollarına sahip olmanın değerini biliyoruz. Farklı bakış açıları, müşterilerimiz için yenilikçi fikirler ve çözümlerle sonuçlanır” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ