Makine Haber

LG Türkiye’nin yeni Ülke Başkanı belli oldu

LG Electronics, Jeff Cheh’in LG Türkiye Ülke Başkanı olarak atandığını duyurdu. Uzun yıllardır şirket bünyesinde çalışan Cheh; Kore’de LG Mobil İletişim Şirketi’nde, Yurt Dışı Pazarlardan Sorumlu Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

  • 07 Şubat 2020
LG Türkiye’nin yeni Ülke Başkanı belli oldu

LG Electronics (LG), Türkiye’deki operasyonlarının başına Jeff Cheh’i getirdi. Uzun yıllardır LG Electronics bünyesinde görev yapan Cheh, Türkiye’ye Ülke Başkanı olarak atanmadan önce; Kore’de LG Mobil İletişim Şirketi’nde, Yurt Dışı Pazarlardan Sorumlu Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Cheh’in sorumluluk alanında ise, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ile Asya Pasifik ülkeleri bulunuyordu.
Kore’de bulunan Sogang Üniversitesi’nde işletme eğitiminin ardından, Helsinki Üniversitesi’nde MBA yapan Jeff Cheh, LG Electronics bünyesine Singapur, Malezya ve Tayland Ülke Müdürü olarak katıldı. Ardından, LG Electronics Kanada CEO’su olan Cheh, akabinde İsveç Ülke Müdürü olarak görev yaptı. 2016 yılında LG Mobil Şirketi’nin Orta Doğu, Asya ve Çin Pazarlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak Kore’ye geri dönen Cheh, artık şirketin Türkiye’deki faaliyetlerinin geliştirilmesi için çalışacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ