Makine Haber

ELS Lift, tüm ürün kategorilerinde yeşil dönüşüme başladı

2008’den beri personel yükseltici platform üretimi yapan ve 2020 itibari ile piyasaya sürdüğü makaslı platform serisindeki makinelerinde değişime giden ELS Lift, 2025 yılına kadar tüm ürünlerinde uygulayacağı yeşil dönüşüm hedefleyen projesini devreye aldı.

  • 30 Temmuz 2022
ELS Lift, tüm ürün kategorilerinde yeşil dönüşüme başladı

2008 yılından bu yana Bursa’daki fabrikasında personel yükseltici platform üretimi yapan ELS Lift, tüm ürün kategorilerinde yeşil dönüşüme başladığını duyurdu. 2020 yılında lansman tanıtımlarını yaptığı e-serisi makaslı platform serisi ile dönüşüm çalışmalarına ilk adımını atan şirket, 2021’nin son çeyreğinde tanıttığı engebeli arazi platformu elektrikli RT12-E’nin dönüşüme devam etti.
Ürün gamında yer alan diğer makaslı personel yükseltici platformlardan farklı olarak, ELS Lift’in e-serisi makinelerinde tamamen elektrik yürüyüşlü özelliği ile öne çıktığını kaydeden yetkililer, “Olası sızıntı problemlerinin önüne geçmek için hidroliği azaltmak amacı ile geliştirmeler yapan şirket, yüzde 80-90 oranında hidroliği azaltarak ihtiyacı olan gücü elektriğe dönüştürmüştür. Makine üzerinde mevcut olan hidrolik kısım, direksiyon ve tekerlek unsurlarını komuta etmektedir. Efektif çalışma, bakım gerektirmeyen aküler, yürüyüş esnasında daha az akü tüketimi ve bakım kolaylığı gibi özellikleri ile ilgi çekmektedir” dediler.

“RT12-E, yeşil dönüşümün bir parçası olarak kullanıcıların beğenisine sunuldu”
2023 yılı içerisinde seri üretime alınması planlanan Türkiye’nin ilk elektrikli engebeli arazi platformu RT12-E’nin, yeşil dönüşümün bir parçası olarak kullanıcıların beğenisine sunulduğunu anlatan yetkilier, şöyle konuştular: “Engebeli arazi platformları olarak anılan RT kategorisindeki platformlar dizel-emisyonlu motor güç kurgulamaları olarak öne çıkmaktadır. Dünyada teknoloji alanında gelişmekte olan son trendler ve hükümetler tarafından uygulanmakta olan iklim krizi önlemleri ve emisyon kısıtlama uygulamaları, ELS Lift’in AR-GE süreci devam eden tüm çalışmalarında öncelikli kriter olarak yerini almıştır. Sahadan alınan yoğun talepler üzerine geliştirilmeye başlanan RT makaslı platform, tüm iş süreçlerini yeniden yapılandıran yeşil dönüşüm stratejisine uygun olarak güç kaynağını elektrikten sağlayan ve sıfır emisyonlu bir makine olarak geliştirilmiştir. Sıfır emisyon özelliğinin sunmuş olduğu iç mekan kullanımına uygun oluşu ile öne çıkan RT12-E, rakiplerine oranla platform genişliğinin daha fazla olması sebebi ile, yüksek kapasite özelliği ile hem iç hem dış alanlarda yüksek verimlilik sağlamaktadır. Rakiplerinde opsiyonel olarak sunulan hızlı şarj özelliği ve denge ayakları bu üründe standart olarak sunulmaktadır.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ