Makine Haber

Lincoln Electric Türkiye, kaynak sektörü hakkında öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor

Kaynak sektöründeki profesyonellerin her ihtiyacına cevap verebilen son teknoloji kaynak ürünleri geliştiren Lincoln Electric Türkiye, üniversite etkinliklerine katılarak kaynak sektörü hakkında öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor.

  • 28 Haziran 2022
Lincoln Electric Türkiye, kaynak sektörü hakkında öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor

Kaynak sektöründeki profesyonellerin her ihtiyacına cevap verebilen son teknoloji kaynak ürünleri geliştiren Lincoln Electric Türkiye, üniversite etkinliklerine katılarak kaynak sektörü için değer taşıyan konular hakkında öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor.
Bir süre önce Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen BemDays’22 etkinliği kapsamında Lincoln Electric Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Tuğçe Çakır İmirzi öğrencilerle bir araya geldi. İmirzi, kariyer planlama ve insan kaynakları süreçleri hakkında öğrencilerle önemli bilgiler paylaştı ve onların sorularını cevaplandırdı. Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Günleri etkinliğinde ise Lincoln Electric Türkiye Teknik Direktörü Erkan Yegen sektördeki gelişmelerden, AR-GE ve teknik konulardan bahsederek Lincoln Electric Türkiye’de süreçlerin nasıl ilerlediğini aktardı.
Gebze Teknik Üniversitesi Malzeme Günleri etkinliğine ise Özel Alaşımlar Ar-Ge ve Ürün Destek Süreç Yöneticisi Can Poyraz Sağ konuşmacı olarak katıldı. Sağ, şirketin Ar-Ge vizyonunu paylaşırken ürün geliştirme alanında dünyada yaşanan sıcak gelişmelerden de bahsederek, öğrencilerin yönelttiği teknik soruları da yanıtladı. Kurulan standlarda ayrıca çok sayıda öğrenci Lincoln Electric Türkiye’nin güçlü ve son teknolojiye sahip kaynak eğitim simülatörü VRTEX 360 Compact teknolojisiyle sanal olarak kaynak yapma deneyimi yaşadı.

İmirzi: “Sektörde yaşanan teknolojik gelişmeler ile güncel haberleri öğrencilerle paylaşıyoruz”
Söz konusu etkinlikler sayesinde kaynak sektörünü ve yaptıkları işleri gençler ile buluşturduklarını ifade eden Lincoln Electric Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Tuğçe Çakır İmirzi, “Bu tarz etkinlikler vasıtasıyla hem öğrencilerin hem de öğretim üyelerinin sektöre ilişkin sorularını cevaplandırabiliyor ve bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Böylece şirket olarak ortaya koyduğumuz değeri anlatma şansını yakalıyor ve sektörde yaşanan teknolojik gelişmeler ile güncel haberleri de onlarla paylaşıyoruz. Ayrıca öğrenciler için staj imkanlarımızdan bahsediyoruz. Marka olarak bu tarz etkinliklerde yer almanın değerli inanıyoruz. İlerleyen dönemlerde de bu tarz üniversite etkinliklerine katılarak gençlerimizle paylaşımda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ