Makine Haber

Teknopark İstanbul’un üst yönetimi SANLAB’ı ziyaret etti

Teknopark İstanbul’un üst yönetimi, Türkiye’nin öncü teknoloji üreticileri arasında yer alan SANLAB’ı ziyaret etti. Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu ve Genel Müdür Yardımcısı Cem Duran, ziyarette SANLAB’ın ürün ve teknolojilerini inceleyerek firma yetkililerinden bilgi aldı.

Teknopark İstanbul’un üst yönetimi SANLAB’ı ziyaret etti

2010 yılında kurulan, 347 şirkete, 6 bin 879 Ar-Ge mühendisine ve bugüne kadar 2 bin 267 milli projeye ev sahipliği yapan Teknopark İstanbul’un Genel Müdürü Bilal Topçu ve Genel Müdür Yardımcısı Cem Duran; savunma sanayii, otomotiv ve havacılık alanında simülasyon ve robotik teknolojileri geliştiren SANLAB’ı ziyaret etti. SANLAB’ın geliştirdiği teknolojilerin, yerli ve milli projelere olan katkılarının anlatıldığı ziyarette; SANLAB’ın Teknopark İstanbul bünyesinde kurulan uluslararası kuluçka merkezine sunabileceği faydalar masaya yatırıldı. Ayrıca, SANLAB’ın Teknopark İstanbul’da kurmayı planladığı Ar-Ge merkezi yatırımı da istişare edildi.
Topçu ve Duran’a eşlik eden SANLAB Kurucusu Salih Kükrek’in, ürettikleri yeni teknoloji ve ürünler hakkında bilgiler de verdiği ziyarette, ayrıca SANLAB’ın millileştirdiği ve ihracat lisansına tabi 6 Eksenli Hareket Platformu’nun yeni versiyonlarının Teknopark İstanbul bünyesinde geliştirilmesi görüşüldü. Türkiye’de bir ilk olan gerçek zamanlı test sistemleri teknolojisi, savunma sanayiinde sürdürülebilirliğin ve geniş yelpazede teknolojik ürünlerin geliştirilmesinin önünü açacak.

Kükrek: “Ülkemizin en önemli teknoloji parklarından biri”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan SANLAB Kurucusu Salih Kükrek, “Teknopark İstanbul, kuruluş amacı ve bugün kat ettiği yolla birlikte, ülkemizin en önemli teknoloji parklarından birisi konumunda. Ülkemizin ve sektörlerin gelişimi için son derece önemli katkıları olan teknoparkımızın Genel Müdürü Bilal Topçu ve Genel Müdür Yardımcısı Cem Duran’ın firmamızı ziyaret etmesinden dolayı büyük bir heyecan ve mutluluk duyduk. Konuklarımıza; firmamızın çalışmaları, savunma, havacılık, otomotiv, eğitim ve robotik gibi sektörler için geliştirdiğimiz teknolojilerimizi tanıttık. Çalışmaları devam eden projelerimiz hakkında bilgi verdik. Ülkemizi robot teknolojilerinde üst sıralara taşıyacağımız projelerimizi ve yatırımlarımızı anlattık. Topçu ve Duran, projelerimizi gururla karşıladılar ve heyecanımıza ortak oldular, gittiğimiz yolda bizi daha da cesaretlendirdiler” dedi.

“Milli ve yerli projeler açısından oldukça önemli bir görüşme oldu”
Ziyaretin, Türkiye’nin milli ve yerli projeleri açısından oldukça önemli bir görüşme olduğunu da aktaran Kükrek, şunları aktardı: “Görüşmemizde, mevcut teknolojimiz ile Teknopark İstanbul’daki firmaların Ar-Ge faaliyetlerini nasıl kolaylaştırabileceğimizi konuştuk. Bu ziyaretin, savunmadan otomotive birçok yerli ve milli projeye olumlu yansımaları olacağına inanıyoruz. Ayrıca, Teknopark İstanbul’da Ar-Ge merkezi kurma planımızı da ele aldık. Bunun yanı sıra, teknoparkta yer alan uluslararası kuluçka merkezi için nasıl katkı sağlayacağımızı değerlendik. Teknopark İstanbul’da yapacağımız faaliyetlerden biri de, BİLSEM ve meslek liseleri başta olmak üzere öğrenci ve öğretmenlere yönelik teknoloji girişimciliği ve dijital dönüşüm eğitimleri olacak.”

Topçu: “Ülkemizin küresel arenadaki konumunun güçlenmesinde önemli bir rol üstleniyor”
Ziyaret hakkında değerlendirmelerde bulunan Teknopark Genel Müdürü Bilal Topçu ise, “Türkiye’nin yüksek teknoloji merkezi olarak faaliyet gösteren Teknopark İstanbul, bulunduğu konum itibariyle İstanbul ve çevresindeki üniversitelerin araştırma kabiliyetlerini, nitelikli işgücünü ve bölge sanayisinin tecrübesinin özellikle savunma sanayiine entegre edilmesinde kritik bir merkez olarak öne çıkıyor. Teknopark İstanbul, savunma sanayiinin hemen hemen her alanında yerli ve milli projeleri destekleyerek, ülkemizin küresel arenadaki konumunun güçlenmesinde önemli bir rol üstleniyor. Bu çerçevede, SANLAB firmamızın sektöre, bölgeye ve girişimcilerimize önemli katkılar sağlayacağını değerlendiriyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ