Makine Haber

Fanuc ve Schunk, Bursa’da sanayicilerle bir araya geldi

Fanuc ve Schunk, Bursa’da önemli bir organizasyona imza attılar. Endüstri 4.0 uygulamalarını kendi üretim tesisinde yıllardır uygulamış olmanın verdiği tecrübe ile Fanuc, ‘Talaşlı İmalat ve Otomasyon Çözümleri’ konu başlığı altında, demo uygulamaları ve robot sunumu gerçekleştirdi.

  • 09 Ocak 2020
Fanuc ve Schunk, Bursa’da sanayicilerle bir araya geldi

Fanuc ve Schunk, güçlerini birleştirerek Bursa’da önemli bir etkinliğe imza attılar. Etkinlik kapsamında Fanuc, talaşlı imalat ve otomasyon çözümlerinin tüm parametrelerini katılımcılarla paylaştı. Demo uygulamaların yoğun olduğu program kapsamında, talaşlı imalat sunumu ve çözümleri, alanında uzman kişiler tarafından detaylı bir şekilde anlatıldı. Ayrıca, Fanuc tarafından gerçekleştirilen robot sunumu ile de; robot seçiminin nasıl yapılacağı, üretim parkuruna en iyi entegrasyonun nasıl sağlanacağı vb. sorulara cevap verildi.

Kısa: “Tüm montaj hatlarını otomatik hale getiriyor”
QSSR (hızlı ve basit robot kurulumlar) hakkında etkinliğe katılan sanayicilere bilgi aktaran Fanuc Türkiye Teknik Müdürü Murat Kısa, 35 kg’a kadar yük kaldırabilen kolaboratif serisini tanıttı. Kısa, söz konusu robotların tüm montaj hatlarını otomatik hale getirirken, insanların sağlığını koruduğunu da ifade etti.

Bağ: “Robodrill, yüksek performans ve rakipsiz verimlilik sunuyor”
Etkinlikte, takım tezgahları özelinde bir konsept oluşturarak kolaylık sağlayan konulara değindiklerini belirten Fanuc Türkiye Makine Satış Müdürü Osman Özgür Bağ, şunları aktardı: “Yeni nesil Robodrill dikey işleme merkezi, pazardaki hem en hızlı, hem de en güçlü 5 eksenli CNC makine olarak karşımıza çıkıyor. İster gelişmiş olsun, ister standart; her Robodrill, gerçek bir yüksek hızlı çok işlevli, dikey işleme merkezi, yüksek performans ve rakipsiz verimlilik sunuyor.”

Yiğit: “Bursa en çok önem verdiğimiz lokasyonlardan biri”
Etkinlik kapsamında bir konuşma yapan Fanuc Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit ise, “Günümüzde Endüstri 4,0; genel endüstri, otomotiv, beyaz eşya, bilişim ve birçok farklı sektörde hedeflere ulaşmak için önemli bir parametre. Bu noktada da, sektörün önemli iki firması olarak, talaşlı imalat ve otomasyon çözümleri konusunda sahip olduğumuz bilgi birikimini ve tecrübeyi katılımcılarla paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Bursa en çok önem verdiğimiz lokasyonlardan biri” diye konuştu.

Sönmez: “Çağın ihtiyaçlarını bir adım önden takip ediyoruz”
Çağın ihtiyaçlarını bir adım önden takip ederek oluşturdukları ürün yelpazeleri ile kullanıcılara hassasiyet, hız ve esnekliğe dayalı çözümler sunduklarını dile getiren Schunk Genel Müdürü Emre Sönmez de, “Bu anlamda, Bursa’da gerçekleştirdiğimiz etkinlik bizler için büyük bir önem taşıyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ