Makine Haber

SAP’de üst düzey atama

SAP’nin Güney Avrupa ve Frankofon Afrika ülkelerini kapsayan SEFA Bölgesi Global Kanallar ve Genel Sektör Direktörü görevine, bilişim sektöründe ürün ve satış yönetimi ile iş geliştirme alanlarında 25 yılı aşkın deneyime sahip olan SAP Türkiye Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Öznal atandı.

  • 27 Ocak 2020
SAP’de üst düzey atama

2018 yılından bu yana SAP Türkiye’nin Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı (COO) görevini yürüten Selçuk Öznal, SAP SEFA Bölgesi’nin (Türkiye, Portekiz, İspanya, İsrail ve Fransızca konuşan Afrika ülkelerini kapsayan Güney Avrupa ve Frankofon Afrika Bölgesi) yeni Global Kanallar ve Genel Sektör Direktörü olarak atandı. Türkiye’nin de dâhil olduğu SEFA Bölgesi’nde, SAP’nin büyüme hedeflerine ulaşması ve müşterilerinin sürdürülebilir başarısına katkı sağlamak için çalışmalar yürütecek olan Öznal, bulut bilişim ve yeni nesil teknolojilere odaklanarak, şirketin bölgedeki tüm sektörlere yönelik stratejisinden ve yönetiminden sorumlu olacak.
1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği’nden mezun olan Selçuk Öznal, ardından yine İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Sistem Analizi Programı’nı tamamladı. Ürün ve satış yönetimi ile iş geliştirme alanlarında 25 yılı aşkın deneyime sahip olan Öznal, SAP Türkiye’ye katılmadan önce; Digital/Compaq Türkiye, HP Türkiye, HP MEMA (Ortadoğu, Akdeniz, Afrika) gibi önde gelen şirketlerde danışmanlık, satış ve yönetim pozisyonlarında görev yaptı. Selçuk Öznal, 2012 yılında SAP Türkiye’ye Global Kanallar ve Genel Sektör Satış Direktörü olarak katıldı. 2018’den bu yana SAP Türkiye Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO) olarak görev alan Öznal, tüm fonksiyonların verimliliğinden ve yönetiminden sorumluydu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ