Makine Haber

IFS Gelecek Yatırımcıları Platformu buluşmaları devam ediyor

IFS Türkiye, sürdürülebilir başarıya imza atan şirket sayısını artırmak amacıyla kurduğu IFS Gelecek Yatırımcıları Platformu çatısı altındaki buluşmalarına devam ediyor. ‘Dijital Dönüşümde CFO’nun Rolü’nün masaya yatırıldığı etkinlikte; dijital dönüşümün sürdürülebilirliğe, büyümeye ve kârlılığa katkıları da ele alındı.

  • 28 Şubat 2020
IFS Gelecek Yatırımcıları Platformu buluşmaları devam ediyor

20 yıldır 500‘ün üzerinde şirkete dijital dönüşüm konusunda destek veren IFS Türkiye, sürdürülebilir başarıya imza atan şirket sayısını artırmak amacı ile kurduğu IFS Gelecek Yatırımcıları Platformu çatısı altında düzenlenen buluşmalarına devam ediyor. Türkiye’nin önde gelen CFO’ları ve finans uzmanları ile birlikte ‘Dijital Dönüşümde CFO’nun Rolü’nün masaya yatırıldığı etkinlik, 20 Şubat tarihinde The Ritz Carlton’da gerçekleştirildi. Ayrıca, dijital dönüşümün sürdürülebilirliğe, büyümeye ve kârlılığa katkıları da ele alındı.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan IFS President-Global High Potential Markets Zoran Radumilo, dijital dönüşüm ile ilgili üç temel kavramdan bahsetti. Söz konusu kavramların; ‘seçim yapabilmek’, ‘meydan okuyabilmek’ ve ‘müşteri odaklılık’ olduğunu ifade eden Radumilo, “Bu bağlamda IFS’in misyonu; sorunları çözmek konusunda herhangi bir sınırlama koymadan, müşterilerine seçme özgürlüğü vermektir” dedi.

Farklı sektörlerden birçok katılımcı ve konuşmacı bir araya geldi
2 oturum ve 8 konuşmacıdan oluşan etkinliğin ilk bölümünün moderatörlüğünü IFS Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergin Öztürk üstlendi. Farklı sektörlerden birçok katılımcı ve konuşmacının bir araya geldiği buluşmada; başarılı yöneticilerin fayda temelli kararlar almalarının gerektiği, süreçlerin ölçmeden iyileştirilemeyeceği ve bu nedenle ‘dijital dönüşüm’ denilince ilk akla gelenlerin rakamlara bakarak karar veren CFO’lar olduğu belirtildi.
İnsanların alt yapısının dijital dönüşüme hazır olmasının önemini vurgulayan Prof. Dr. Emre Alkin ise, “Dijital dönüşüm; insan zekası ile yapay zekanın yan yana geleceğe yürüdüğü bir modernleşme projesidir’ diye konuştu.
İlk oturumun konukları; Petrol Ofisi CFO’su Serhan Ulga, TAV CFO’su Burcu Geriş, AKO Grup ve Petlas CFO’su Furkan Yazgan ve Prof. Dr. Emre Alkin oldu.

Dijitalleşmenin bizzat iş yapış modeli olarak benimsenmesi gerektiği vurgulandı
IFS Müşteri İlişkileri Yöneticisi Fethiye Hasköy’ün moderatörlüğü ile devam eden etkinliğin ikinci oturumunda ise, dijitalleşmenin şirketlerin finansal yapılarına etkileri değerlendirildi. Panelde, dijitalleşmenin bizzat iş yapış modeli olarak benimsenmesi gerektiği vurgulanırken; bazı şirketlerin bulundukları çağın gerisine düştükleri ve dönüşümün kaçınılmaz olduğu belirtildi. Dijital dönüşümün bir hedef olmadığı, kültürel bir değişim ve dönüşüm ihtiyacı olduğunun vurgulandığı oturumda; dijital dönüşümün aslında hızla değişen iş yapma biçimlerinin temel kolaylaştırıcısı ve aracısı olduğuna dikkat çekildi.
Etkinlikte, dönüşen dünyada ‘değerli şirket’ tanımının da değiştiği aktarıldı. Geçmişte şirketlerin değerinin finansal verilerle ölçüldüğü; günümüzde yeni kuşağın da etkisiyle çevresel, sosyal ve yönetim boyutuna dokunan finansal olmayan performansların da değerlendirildiği kaydedildi. Şirketlerin sürdürülebilirliğinin en önemli konu olduğunun ifade edildiği buluşmada, sürdürülebilirliğin merkezinde de dijital dönüşümün olduğu vurgulandı.
Etkinliğin ikinci oturumunda konuk olarak; EnerjiSa Yatırımcı İlişkileri Başkanı İlkay Demirdağ, Anadolu Efes CFO’su Nusret Orhun Köstem, Samet Kalıp A.Ş. CFO’su Bülent Sincan ve KPMG Veri ve Analiz Lideri Gökhan Mataracı yer aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ