Makine Haber

Yeni bağlı tahrikli takım tutucu çözümü

Veri toplayan ve bunları Bluetooth üzerinden ileten sensörler kullanarak, tutucuya yönelik öngörülebilir bakımı mümkün kılan yeni çözüm, hızlı değişim fonksiyonu sayesinde; operatörün ölçüm, kurulum ve takım değişimi için ihtiyaç duyduğu süreyi en aza indiriyor.

  • 24 Aralık 2019
Yeni bağlı tahrikli takım tutucu çözümü

 Sandvik Coromant

Sandvik Coromant’ın, Coromant Capto hızlı değiştirilebilen takımlama konseptini tamamlamak için geliştirilen yeni tahrikli takım tutucu çözümü, veri toplayan ve bunları Bluetooth üzerinden ileten sensörler kullanarak, tutucuya yönelik öngörülebilir bakımı mümkün hale getiriyor. Hızlı değişim fonksiyonu sayesinde; operatörün ölçüm, kurulum ve takım değişimi için ihtiyaç duyduğu süre en aza indiriliyor. Tahrikli takım tutucuların Coromant Capto bağlama ile donatılmış olması sayesinde bu çözüm, operatörlerin yüksek performanslı kesici takımlara ilişkin geniş bir yelpazede en çok faydayı elde etmelerini sağlıyor.
Yeni teklifin içerdiği yazılım uygulaması, operatörlere tutucunun titreşim seviyesi gibi gerçek zamanlı bilgiler sağlıyor; takım tutucunun içindeki sıcaklığı görüntülerken, iş milini canlı görüntülemeyi de mümkün kılıyor. Sensörler tarafından iletilen diğer veriler tahrikli takım tutucunun sınırlarını aşma olasılığını en aza indirirken; dakika başına devir sayısını, dönüş yönünü ve özel bir takıma ilişkin güncel ve geçmişteki bilgileri de içeriyor. Ayrıca; özel fabrika, tezgah adı, taret ve istasyon numarasını da içeren bir tahrikli takım tutucuya ilişkin konum verisi de sağlanıyor.

Tjomsland: “Gerçek zamanlı veri sağlıyor”
Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Sandvik Coromant Dijital Takımlar Ürün Müdürü Mathias Tjomsland, şunları söyledi: “Genelde tahrikli takım tutucuların bakımı, kullanım durumuna göre yılda bir veya iki kez yapılır. Ancak bu, özel bir tutucunun gerçek bakım ihtiyacını dikkate almaz. Coromant Capto DTH Plus, gerçek zamanlı veri sağlayarak; ne zaman bakım amaçlı bir durdurma planlanacağına ve yalnızca aralıkların planlanmasına değil gerçekten ihtiyaç duyulan bakımın yapılmasına yönelik doğru karar vermeyi sağlıyor. Sonuç olarak; tahrikli takım tutucularının her zaman iyi durumda olması ve tezgah imalathanelerinin çok yüksek verimlilikle çalışması üreticilerin kendilerine güvenmelerini sağlıyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ