Makine Haber

Ağaç işleme makinesi üreticilerinin tasarruf etmelerini sağlayan rulmanlar

NSK, müşterisinin tesisine vardığında, tabla kılavuzlarıyla ilgili sıkıntıyı araştırmaya koyuldu ve mevcut rulmanların dayanıklılığının yetersiz olduğunu ortaya çıkardı. Bu sıkıntı ile rulman montaj yöntemlerinin uyuşmazlığının bir araya gelmesi, sık sık ortaya çıkan arızalara yol açıyordu.

  • 19 Mart 2020
Ağaç işleme makinesi üreticilerinin tasarruf etmelerini sağlayan rulmanlar

NSK

Uluslararası bir ağaç işleme makinesi imalatçısı, tabla kılavuz makaralarının sürekli olarak arızalanması konusunda sıkıntı yaşadıktan sonra, sorunu çözmek için NSK’nın uzmanlığına ve AIP Katma Değer Programı’na başvurdu. NSK’nın, şirketin işçilik ve montaj maliyetini azaltarak yılda toplam 13 bin 333 Euro tasarruf yapmasına yardımcı olmasıyla birlikte, bunun kazançlı bir karar olduğu ispatlanmış oldu. NSK, müşterisinin tesisine vardığında, tabla kılavuzlarıyla ilgili sıkıntıyı araştırmaya koyuldu ve mevcut rulmanların dayanıklılığının yetersiz olduğunu ortaya çıkardı. Bu sıkıntı ile rulman montaj yöntemlerinin uyuşmazlığının bir araya gelmesi, sık sık ortaya çıkan arızalara yol açıyordu.
NSK, yüksek dayanıklılık değerleri nedeniyle kasnak rulmanlarını kullanmaları yönünde müşterisine bir teklifte bulundu. Tutarlı bir tabla kılavuz montajını mümkün hale getiren uygun bir NSK eğitim programı ile beraber sorunun çözülmesi planlandı. Beklenildiği gibi, bu eylemler makinenin hatasız çalışmasını ve rulmanların montaj sürelerinin azalmasını sağladı.

Kir ve diğer kirlilik türlerine karşı tam bir koruma sağlıyor
Önemle belirtmek gerekir ki; ağaç işleme atölyelerindeki gibi zorlu çalışma koşullarında, NSK kasnak rulmanları kir ve diğer kirlilik türlerine karşı tam bir koruma sağlayan temaslı keçeler içeriyor. Bu rulmanlar aynı zamanda; yuvarlanma yollarında ve bilya yüzeyinde aşınmayı azaltmaya, gürültü seviyesini düşürmeye, titreşimi ve yağlama arızası riskini azaltmaya yarıyor. Her iki yönde radyal ve eksenel kuvvetler barındıran NSK kasnak rulmanlarının diğer bir avantajı ise, iç bilezik aracılığıyla yeniden yağlanma potansiyelleri.
NSK kasnak rulmanları, ağaç işleme makinesi imalatçısında tabi tutuldukları ilk denemede hatasız bir şekilde üstün performanslarını gösterdiler. Rulman montajı ve sökümü konusundaki çalışan eğitimiyle beraber, montaj maliyetini ve eleman kullanımını azaltmak mümkün hale geldi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ