Makine Haber

CoroCut 2 ile tüm kesme ve kanal açma operasyonlarında yüksek performans

Sandvik Coromant, uzun zamandır kesme ve kanal açma uygulamalarında kullanılan köşe taşlarından biri olan CoroCut 1-2 kesme ve kanal açma konseptini geliştiriyor. Yeni CoroCut 2 sisteminin sağlayacağı avantajlar arasında; gelişmiş stabilite, daha da fazla esneklik ve önemli verimlilik kazançları bulunuyor.

  • 03 Ekim 2023
CoroCut 2 ile tüm kesme ve kanal açma operasyonlarında yüksek performans

Sandvik Coromant

Uzun zamandır kesme ve kanal açma uygulamalarında kullanılan köşe taşlarından biri olan CoroCut 1-2 konsept, çok yönlülük ve güvenilirlik gibi özellikleri sayesinde birçok atölyede gerçek bir yol arkadaşı haline gelmiştir. Konsept, şimdi önemli ölçüde geliştirilerek CoroCut 2 olarak sunulacak.

Claus: “Tüm özellikler ve avantajlar korunacak”
Yeni CoroCut 2’den neler beklenebileceği hakkında açıklamalarda bulunan Sandvik Coromant Kesme ve Kanal Açma Departmanı Ürün Yöneticisi Jenny Claus, “Başlangıç olarak, mevcut konseptten beklediğiniz çok yönlülük, maliyet verimliliği ve güvenli işleme gibi tüm özellikler ve avantajlar korunacak. Müşterilerimizle yakın iş birliği içinde çalışarak bilgi birikimimizi paylaşırken, onların ihtiyaçlarını ve yaratıcı görüşlerini dinlemeye ve bunlara özen göstermeye çalışıyoruz. Bu da büyük çoğunlukla olumlu sonuçlar sağlıyor” dedi.

Stabilite çok önemli
Kesme ve kanal açma uygulamalarının tümünde stabilite çok önemlidir. Asıl zorluk, kesici ucu her biçimde kesici uç hareketini minimize edecek şekilde yerinde tutmaktır. Daha önce orta ve büyük kesici uçlarda bulunması nedeniyle iyi bilinen ray arabirimi, daha hassas bir kesici uç pozisyonu sağlar ve kesici ucun üzerine uygulanan yan kuvvetlere karşı esnek olmasına imkân tanır. Bu ray arabirimi artık daha küçük boyuttaki kesici uçlarda da bulunacak ve tüm operasyonlarda stabilite sağlanacak.
CoroCut 2 kesme lamaları, içten kesme sıvısı ve daha yüksek bağlama kuvveti ve daha iyi yan stabilite sağlayan yeni bir bağlama parmağı tasarımı ile geliştirilmiştir, bu da dilimleme işleminden önce pah açarken kabul görmüş bir avantajdır. Hassas yönlendirilmiş soğutma sıvılı takım tutucular, (rijit ray kesici uç yuvası tasarımıyla birlikte) bağlama kuvveti kaybı olmaksızın kesici uç hareketini minimumda tutan bir vidalı baskı çözümü ile güncellenmiştir.
Güncelleme içerisindeki diğer önemli özellikler arasında, yeni ilk tercih kalite GC1225, tüm kesme geometrileri için silici tasarımı ve tüm kesici uçlarda büyük ölçüde geliştirilmiş kenar hattı kalitesi dahil olmak üzere yeni ve güncel kaliteler ve geometriler yer alıyor.

Selin: “Kenar hattında yayılmayı azalttık”
Sandvik Coromant Ürün Uygulama Uzmanı Fredrik Selin, “Bu çözümü benzersiz kılan, şirket içinde geliştirilmiş patentli üretim teknolojisidir. Yeni üretim teknolojimizin sağladığı daha üstün yarı mamul kalitesi sayesinde kenar hattında yayılmayı azalttık. Bu da öncekine kıyasla daha dar toleranslar ve daha küçük kenar yuvarlama elde edebileceğimiz ve sonuçta daha uzun, daha öngörülebilir kesici uç takım ömrü sağlayabileceğimiz anlamına geliyor” diye konuştu.
CoroCut 2, iki kenarlı kesici uçlara uygun kesme derinlikleri sayesinde her tipte kesme ve kanal açma uygulamasında kullanılabilir. Daha büyük kesme derinlikleri için CoroCut QD ve CoroCut QF konseptleri tavsiye edilirken, CoroCut QI küçük çaplarda alına ve delik içi kanal açma uygulamalarında ilk tercihtir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ