Makine Haber

Şirketlere dijital dönüşümde danışmanlık hizmeti sunan Digitopia’da atama

Digitopia, Türkiye İş Geliştirme Direktörü olarak Gözde Ünalacak’ı atadı. Bilgi teknolojileri alanındaki çalışmalarını başta finans, üretim, enerji ve perakende olmak üzere pek çok farklı sektörde yürüten Ünalacak, iş stratejileri geliştirme konusunda önemli bir tecrübeye sahip.

  • 28 Ocak 2020
Şirketlere dijital dönüşümde danışmanlık hizmeti sunan Digitopia’da atama

Kurumlara dijital ve kültürel dönüşüm alanlarında rehberlik eden ve yeni açtığı Londra ofisiyle Avrupa’ya açılarak son dönemde küresel çapta büyümeye başlayan Digitopia, Türkiye İş Geliştirme Direktörlüğü görevine Gözde Ünalacak’ı getirdi. Bilgi teknolojileri alanındaki çalışmalarını başta finans, üretim, enerji ve perakende olmak üzere pek çok farklı sektörde yürütmüş olan Ünalacak, iş stratejileri geliştirme konusundaki tecrübesiyle ön plana çıkıyor.
Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Missouri University of Science and Technology’de yazılım mühendisliği alanında master yapan Gözde Ünalacak, çalışma hayatına Koç Sistem’de başladı. Sonrasında SAP Türkiye’nin kuruluş ekibinde yer alan Ünalacak, 2012’de Gartner’da çalışmaya başladıktan sonra, görev aldığı altı yılda üst üste üç kez Gartner Winners Circle Ödülü’nü kazandı. Kariyeri boyunca Ünalacak; donanımdan yazılıma, süreçlerden analitiğe, yazılım geliştirmeden hazır uygulamalara kadar bilgi teknolojilerinde birçok alanda başarılı çalışmalar gerçekleştirdi.

Ünalacak: “Dünyanın teknoloji ile değişimi heyecan verici bir boyutta”
Dünyanın teknoloji ile değişiminin heyecan verici bir boyutta olduğunu ve söz konusu değişimin inanılmaz fırsatlar ortaya çıkardığını belirten Ünalacak, şunları söyledi: “Her kurum dijital dönüşümün farklı bir evresinde bulunuyor. Biz, bunun bilincinde olarak doğru yaklaşımı geliştirmek için çabalıyoruz. Kurumların değişim sürecindeki; ‘Yeni dünyaya nasıl hazırlanırız?’, ‘Kültürümüz adapte olabilecek mi?’, ‘İlerleyişi izleyebilecek miyiz?’ gibi sorularına yanıt bulmayı hedefliyoruz. Güvene dayalı ve sonuç odaklı çalışmalarla kurumların karşılaştığı zorluklara Digitopia olarak en etkili desteği vereceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ