Makine Haber

Bowl: “Veri petrol gibi tükenmiyor; sonsuz kez fayda sağlayabilir”

Bu yıl 20-21 Kasım’da kapılarını açan ‘Data Talks-Veri Konuşur’ temasıyla gerçekleştirilen Bilişim Zirvesi’nde, Hitachi Vantara Dijital Çözümler Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jonathan Bowl da ana konuşmacılar arasında yer aldı.

  • 22 Kasım 2019
Bowl: “Veri petrol gibi tükenmiyor; sonsuz kez fayda sağlayabilir”

Bilişim Zirvesi, ‘Data Talks-Veri Konuşur’ temasıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde 20-21 Kasım 20019’da düzenlendi. Etkinlikte; veri merkezinde yapay zeka, robotik, nesnelerin interneti, mobilite, 5G, güvenlik, açık kaynak, büyük veri, bulut, kurumsal iş uygulamaları gibi yenilikçi teknolojiler iş dünyası açısından ele alındı.
Bilişim Zirvesi’nin ana tema konuşmacıları arasında yer alan Hitachi Vantara Dijital Çözümler Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jonathan Bowl, konuşmasında verinin güncel BT olanakları sayesinde tarihte hiç olmadığı kadar değerli olduğunu vurguladı.

“Birçok alanda değişim yaratacak potansiyele sahip”
Verinin yeni iş modellerinden teknolojiye ve kullanıcı beklentilerine kadar birçok alanda değişim yaratacak potansiyeli oluşturduğunu belirten Bowl, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Veriye yeni petrol deniyor; ama veri yeni petrol değil. Çünkü, verinin bir gün tükenme olasılığı yok; veri azalmıyor, veriyi sonsuz defalar kullanabilirsiniz. Dahası; ne kadar çok kullanırsanız o kadar çok fayda elde edersiniz. Veri bilimcilerimiz, veri mühendislerimiz ve platformumuzun yetenekleri ile kurumlara eşsiz bir destek sunuyoruz. Veri konusunda inovasyon yaparak geçmişi anlıyor, geleceği tahmin edebiliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ