Makine Haber

Sessiz Takımlar tornalama adaptörleri: Yeni̇ nesil titreşim önleme

Kesici takım uzmanı Sandvik Coromant, uzun kullanma mesafelerinde delik tornalama işlemleri sırasında daha tutarlı performans ve gelişmiş yüzey kalitesi sağlamak için Sessiz Takımlar tornalama adaptörleri sönümleme mekanizmasını yeniledi.

  • 30 Mart 2024
Sessiz Takımlar tornalama adaptörleri: Yeni̇ nesil titreşim önleme

Sandvik Coromant

Titreşimi önleme konusunda 50 yıla yakın deneyimi bulunan Sandvik Coromant’ın takım tutucu sistemi Sessiz Takımlar, titreşimleri etkili bir şekilde sönümleyerek uzun kullanma mesafelerinde işleme uygulamasına yardımcı oluyor. Şimdi, tornalama adaptörü serisinden (çapları 32–100 mm ve 1¼–4 inç) 37 silindirik ürün, yenilenmiş ve rafine edilmiş sönümleme mekanizması ile donatıldı.

Axner: “Önemli ölçüde yenilendi”
Sandvik Coromant Tezgah Entegrasyonu Global Ürün Yöneticisi Åke Axner, konu hakkında şunları söyledi: “Sönümleme mekanizması, önceki nesil Sessiz Takımlar tornalama adaptörlerine kıyasla önemli ölçüde yenilendi. Sönümleyici gövdesi için önceden manuel ince ayarlama gerekiyordu; ancak şimdi tezgah tarafından otomatik olarak kalibre edilerek montajı yapılabilir. Bu otomasyon, her adaptörün amaçlanan kullanma mesafesine ve uygulamasına mükemmel şekilde uyum sağlayan, son derece hassas ve öngörülebilir bir frekans alanı ile sonuçlanıyor. Bu da Sessiz Takımlar tornalama adaptörlerinin uzun kullanma mesafelerinde titreşim kuvvetlerine karşı koymada her zamankinden daha etkili olduğu anlamına geliyor.”

Daha güvenilir ve yüksek performanslı ürün sağlayacak
Yükseltme sayesinde, Sessiz Takımlar tornalama adaptörleri, mevcut tüm uzunluk-çap oranlarında gelişmiş tutarlılık ve işleme tekrarlanabilirliği sunacak ve daha güvenilir ve yüksek performanslı bir ürün sağlayacak. Yenilenmiş tornalama adaptörleri, Takım Durumu Denetleyicisi dijital cihazı ile birlikte kullanıldığında kurulum hassasiyeti ve optimum takım sağlığı sunuyor.
“Takım Durum Denetleyicisi, Windows tablet veya bilgisayarda Sessiz Takımlar tornalama adaptörlerinin kesintisiz izlenmesi tasarlandı” diye konuşan Axner, “Tornalama adaptörlerimizin tüm versiyonlarıyla uyumludur. Entegre mıknatıs ile adaptörün dişli kilit arabirimine oturtun, yazılımı indirin ve kullanmaya başlayın” ifadelerini kullandı.
Takım Durum Denetleyicisi’nin merkez yükseklik ayarı özelliği sayesinde, sıcaklık izleme özelliği adaptörün her zaman belirlenen sıcaklık aralığında çalışmasını sağlarken, her seferinde hassas bir kurulum elde edilir.
Axner, “Artık işleme başlamadan önce adaptörün çalışır durumda olduğundan emin olmak mümkün. Takım Durumu Denetleyicisi’nin vuruş testi özelliği ve birlikte verilen çekiç sayesinde, mevcut kurulumu bir öncekiyle karşılaştırmak ve doğrudan yazılımdan devam etme kararıyla ilgili sonucu almak kolaylaşır. Bu, müşterilerimizin uzun zamandır talep ettiği bir özellikti ve biz de bunu onlara sunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ