Makine Haber

1000 tona kadar taşıma kapasitesine sahip transfer arabaları

1000 tona kadar taşıma kapasitesine sahip Seyiton transfer arabaları ile ağır yüklerin fabrika içinde veya dışında taşınma işlemleri kolaylıkla gerçekleştiriliyor. Yüksek verimlilikle çalışan transfer arabaları, zaman ve personel bakımından işletmelere yüksek kazanç sağlıyor.

  • 02 Aralık 2020
1000 tona kadar taşıma kapasitesine sahip transfer arabaları

Yektamak Makine ve Mühendislik

5 bin metrekarelik kapalı üretim alanında mühendislik çözümleri üreten Yektamak Makine ve Mühendislik, ‘Seyiton’ markası ile endüstriyel işletmelerin ağır yük transfer ihtiyaçları için transfer arabaları üretiyor. 1000 tona kadar taşıma kapasitesine sahip transfer arabaları ile ağır yüklerin fabrika içinde veya dışında taşınma işlemleri kolaylıkla gerçekleştiriliyor. Yüksek verimlilikle çalışan transfer arabaları, zaman ve personel bakımından işletmelere yüksek kazanç sağlıyor.

Manuel kontrollü veya otonom hareket kabiliyetine sahip
İşletmelerin transfer ihtiyaçları; işleyiş ve üretim kabiliyeti gibi faktörlere bağlı olarak farklılıklar gösterebiliyor. Seyiton transfer arabaları, işletmelerin bu ihtiyaçları için çözümler üretiyor. Manuel kontrollü veya otonom hareket kabiliyetine sahip olabilen transfer arabalarının güç besleme sistemleri; akülü, aküsüz, kablo tamburlu ve busbar beslemeli olarak ayrılabiliyor.
Önceden yerleştirilen raylı hat üzerinde hareket eden raylı transfer arabaları, özellikle sabit bir hat üzerinde, belirli bir noktadan başka bir noktaya düzenli olarak yük transferi gerçekleştiren işletmeler için tercih edilebilir. Raysız ve yüksek manevra özelliğine sahip çoklu dümenlemeli transfer arabaları, rotadan bağımsız olarak transferler gerçekleştirebiliyor.
Transfer arabası seçimini etkileyen bir diğer önemli etken ise güç besleme sistemleri. Araçlarda; akülü, kablosuz (wireless) enerji aktarımlı kablo tamburlu veya busbar güç besleme sistemleri tercih edilebiliyor. Akülü sistemlerde araba, yüksek şarj kapasiteli akü veya bataryadan gücünü alırken; kablosuz sistemlerde bu güç ihtiyacı, hat boyunca yer altına yerleştirilen kablosuz güç aktarım sistemlerinden karşılanıyor. Kablo tamburlu güç sistemine sahip olan arabalar kablo vasıtasıyla; busbar beslemeli güç sistemlerine sahip arabalar ise busbar vasıtasıyla ihtiyaçları olan enerjiye ulaşabiliyorlar.

Taşınacak ürünün niteliğine göre modüller eklenebiliyor
Bu temel özelleştirmeler haricinde, taşınacak ürünün niteliğine göre arabaya modüller eklenebiliyor. Örneğin; bobin taşımak için kullanılacak transfer arabalarına V yatak modülü eklenerek, bobinlerin emniyetli ve ergonomik bir şekilde transferi sağlanıyor. Ya da, belli bir skid, fikstür vb. yapı üzerinde taşınan ürünlerin transferi için hidrolik kaldırma modülü ile arabalar, bu yapının altına girerek ürünü yapıyla birlikte kaldırıp transfer sağlayabiliyor. Farklı ihtiyaçlar doğrultusunda özel aparat ve modüller tasarlanarak arabalara entegre edilebiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ