Makine Haber

FG 3D lazer kesim makinesi serisinin yeni modeli FG-400 NEO

Maksimum üretkenlik ve kullanım kolaylığı için tasarlanan FG-400 NEO, “hepsi bir arada” bir çözüm sunuyor. “Değişken Işın Modu” rezonatörüne sahip olan yeni makine, 3D kesme, kılavuz çekme, delme, pah kırma ve termal delme dahil olmak üzere birçok işlemi birleştirebiliyor.

  • 19 Ocak 2023
FG 3D lazer kesim makinesi serisinin yeni modeli FG-400 NEO

Mazak

Mazak, FG 3D lazer kesim makinesi serisinde yeni bir modeli piyasaya sürdü. Maksimum üretkenlik ve kullanım kolaylığı için tasarlanan FG-400 NEO, “hepsi bir arada” bir çözüm sunuyor. Yeni model, profillerin, boruların ve uzun konstrüksiyon malzemelerin yüksek hızda işlenmesi için optimize edildi.
“Değişken Işın Modu” rezonatörüne sahip olan bu en son makine tasarımı, 3D kesme, kılavuz çekme, delme, pah kırma ve termal delme dahil olmak üzere birçok işlemi birleştirebiliyor. Işın Şekillendirme Teknolojisi, lazer ışınının güç yoğunluğunun nerede yoğunlaştığını kontrol ederek çok çeşitli malzemelerde kesme hızını ve kaliteyi artırıyor. Fiber aracılığıyla üretilen lazer ışını, CO2 teknolojisinden daha kısa bir dalga boyuna sahip. Bu nedenle işlenmesi zor malzemelerde bile çok daha etkili.
FG-400 NEO, yuvarlak, kare ve dikdörtgen kesitler gibi büyük boyutlu profil ve boruların yanı sıra H, I ve L profilleri kesmek için özel olarak tasarlandı. Yeni model ayrıca bakır ve pirinç gibi yüksek oranda yansıtıcı malzemeleri, karmaşık şekilleri ve sıkı geçme bağlantıları işleyebiliyor.

Makine birden fazla konfigürasyona sahip
Tüm bunlar, üstün kesim kalitesi ve hassasiyeti sağlamak için Mazak tarafından geliştirilen farklı teknolojik özellikler ile mümkün. Daha geniş bir malzeme yelpazesinin istenen açıda yüksek bir hassasiyette işlenmesini sağlamak için A ekseni ve B ekseninde hareket edebilen bir 3D kesme kafasını içeriyor. 3D kesme kafası, iş parçasıyla çarpışma durumunda hasarı önlemek için sapmaya da izin verebiliyor. Malzeme salınımını önlemek için eksenler boyunca hareket eden ve dönen dört ayna aynı anda çalışıyor. Bu, tüm kalınlıklarda stabil bir süreç sağlayarak üretkenlikte artışa ve firede azalmaya neden oluyor. Diğer özellikler, malzemenin otomatik merkezlenmesi ve klemplenmesinin yanı sıra farklı şekillere uyum sağlamak ve kesme sırasında malzemenin salınımını önlemek için destek birimlerini içeriyor. Makine, 6m, 8m, 12m ve 15m’lik yükleme/boşaltma üniteleriyle birden fazla konfigürasyona sahip.

Nitrojen yardımcı gazı kullanarak daha hızlı kesme süreleri sağlıyor
Önemli iyileştirmeler sağlayan FG-400 NEO, siyah sac kare profillerde ve oksijen yardımcı gazlı H profilde yüzde 33’e varan iyileştirme, siyah sac ve paslanmaz çelik kare borularda sırasıyla yüzde 43 ve yüzde 49’a varan iyileştirmelerle nitrojen yardımcı gazı kullanarak daha hızlı kesme süreleri sağlıyor. Fiber rezonatör ayrıca hem kesme hem de bekleme durumunda elektrik enerjisi tüketiminde yüzde 40’a varan azalma ile işletme maliyetlerinde ve çevresel etkide önemli bir azalma sağlıyor. Fiber Lazer Teknolojisi ile lazer gazına da ihtiyaç bulunmuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ