Makine Haber

Schneider Electric, Siber Güvenlik Teknoloji Anlaşması’na imza attı

Schneider Electric, giderek daha da dijital hale gelen bir dünyada online platformların güvenliğini, istikrarını ve esnekliğini güçlendirmek üzere 144 global şirket arasındaki açık bir taahhüt olan Siber Güvenlik Teknoloji Anlaşması’nı imzaladı.

  • 09 Mart 2020
Schneider Electric, Siber Güvenlik Teknoloji Anlaşması’na imza attı

Schneider Electric, siber güvenlik ekosistemini geliştirmek ve dijital ekonomiyi siber saldırılara karşı savunmak için geliştirilen Siber Güvenlik Teknoloji Anlaşması’nın (Cybersecurity Tech Accord) imzacıları arasında yerini aldı.
144 global şirket arasındaki açık bir taahhüt olan Siber Güvenlik Teknoloji Anlaşması; sivil kişileri siber arenada korumak, güçlendirmek ve siber alanın güvenliğini, istikrarını ve esnekliğini artırmak için geliştirildi. 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve dijital dönüşümün öncü kuruluşlarından biri olan Schneider Electric, anlaşmanın temel ilkelerini destekleyeceğini açıkladı. Şirket ayrıca, siber güvenlik riskleriyle ve zorluklarıyla yüzleşmek için hükümetler, müşteriler ve iş ortaklarıyla yakın çalışmalarını sürdürmeye devam edeceğinin de altını çizdi.

Blassiau: “Yeni bir gerçeklikle karşı karşıyayız”
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Schneider Electric Dijital Güvenlik ve Global CISO Kıdemli Başkan Yardımcısı Christophe Blassiau, şunları söyledi: “Kötü niyetli kişi ve kurumların, siber saldırılar gerçekleştirmek için sınırsız zamana, kaynaklara ve finansmana sahip olduğu yeni bir gerçeklik ve jeopolitik şartlarla karşı karşıyayız. Daha yeni, daha yenilikçi ve giderek daha tehlikeli hale gelen tehditleri yönetmek; tek bir şirket, endüstri ya da bölgeyle sınırlanamaz. Dolayısıyla hem eski, hem de yeni teknolojilerin en gelişmiş siber tehditlere dayanabileceğinden emin olmak için; dijital ekosistemin açık ve üretken diyaloglara sahip olması, saldırılar konusunda şeffaf olması ve yeni yaklaşımların gelişimi konusunda iş birliği yapması çok önemli. Mevcut çalışmalarımızın yanı sıra Siber Güvenlik Teknoloji Anlaşması’na da katılarak; siber saldırıların tespit edilmesi, önlenmesi ve bunlara karşılık verilmesine yardımcı olmak için dünyanın dört bir yanındaki endüstri liderleriyle iş birliğimizi güçlendirmekten gurur duyuyoruz.”

Gallo: “Siber tehditlerle savaşmak için kritik bir önem taşıyor”
Siber Güvenlik Teknoloji Anlaşması yetkililerinden Annalaura Gallo ise, “Uluslararası çapta devletler, sivil toplum örgütleri ve şirketler arasında süregelen diyalogların gelişimi ve iş birliğinin güçlenmesi, giderek artan siber tehditlerle savaşmak için kritik bir önem taşıyor. Schneider Electric’i aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Global ve dijital ekonominin güvenliğini hep birlikte güçlendirirken; Schneider Electric’in benzersiz uzmanlığından ve deneyiminden faydalanacağımıza inanıyoruz” dedi.

Burt: “Mutluluk duyuyoruz”
Microsoft Müşteri Güvenliği ve Güveninden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tom Burt da, konuyla ilgili şöyle konuştu: “Siber güvenlik; en başından beri Siber Güvenlik Teknoloji Anlaşması’nın temelini oluşturan iş ortaklığı ve iş birliğine dayanıyor. Schneider Electric gibi global arenanın önemli oyuncuları da dâhil olmak üzere; giderek daha fazla şirketin siber alanın uzun vadeli güvenliği ile istikrarı için odak noktası olan ve Siber Güvenlik Teknoloji Anlaşması’nın kalbini oluşturan ilkeleri imzaladığını görmekten mutluluk duyuyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ