Makine Haber

Schneider Electric, Endüstri 4.0 Zirvesi’ne katıldı

Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Endüstri İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Esin Gül, Endüstri 4.0 Zirvesi kapsamında ENOSAD tarafından düzenlenen ‘Endüstri 4.0’a Muhalefet Etsek Ne Olur?’ özel oturumunda konuştu.

  • 11 Kasım 2019
Schneider Electric, Endüstri 4.0 Zirvesi’ne katıldı

TOBB liderliğinde; MAKFED, ENOSAD ve TUSAYDER işbirliği ile düzenlenen Endüstri 4.0 Zirvesi’nde, Schneider Electric de teknolojisi ve uzmanlığıyla yer aldı. Endüstri 4.0 kapsamında yeni nesil teknoloji ve uygulamalara odaklanılan etkinlikte, Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Endüstri İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Esin Gül de, konuşmacı olarak kurumun deneyimini paylaştı.
‘Endüstri 4.0’a Muhalefet Etsek Ne Olur?’ başlığıyla düzenlenen ENOSAD özel oturumunda konuşan Gül, “Endüstri 4.0’ı sanayi evriminin doğal bir süreci olarak görüyoruz ve bunun dışında kalmanın sanayinin ve iş dünyasının dışında kalmak anlamı taşıdığını gözlemliyoruz. Bu evrimi şu anda üç temel trend şekillendiriyor. Bunlar; enerji kullanım alışkanlıklarını değiştiren ‘elektrifikasyon’, dağıtık enerji kaynaklarının maliyetlerindeki düşüşten kaynaklanan ‘desantralizasyon’ ve akıllı otomasyon ve dijital teknolojilerle yaşanan ‘dijitalleşme.’ Bugün bu sayede; maliyetler düşüyor, yenilikçi iş modelleri doğuyor, teknik yenilikler yaratılıyor ve değer zinciri güçleniyor” dedi.

“Dönüşüme öncülük edecek teknolojiler ve çözümler geliştiriyoruz”
Yeni teknolojiler ile; yeni istihdam olanaklarının sağlandığını, tüketicilerin çok daha fazla seçeneğe sahip olduğunu ve toplumun temiz enerji kaynaklarına erişiminin arttığını vurgulayan Gül, şöyle devam etti: “180 yılı aşkın deneyime sahip bir şirket olarak, dönüşüme öncülük edecek teknolojiler ve çözümler geliştiriyoruz. Endüstri 4.0 ve enerji verimliliği uzmanlığı çerçevesinde sıra dışı başarılar yaratıyoruz. 2008 yılında lanse ettiğimiz EcoStruxure da, bu deneyimimizin bir ürünü ve müşterilerimizin dijital dönüşüm ihtiyacına cevabımız. EcoStruxure bir ürün ya da yazılım değil; açık, üçüncü parti ürün ve yazılımlarla birlikte çalışabilir, IoT tabanlı bir sistem mimarisi. Bu mimari; bağlantılı ürünlerden uç kontrol ve uygulamalar ile analitik&servislere kadar her seviyede inovasyon sunmak için IIoT, mobilite, algılama, bulut, analitikler ve siber güvenlik alanlarında çözüm ve hizmetler sağlıyor. Böylece, ülkemizin Endüstri 4.0 ve dijital dönüşüm yolculuğunu; hızlı, kolay uygulanabilir, güvenilir, verimli ve kârlı çözümlerle gerçekleştirebilmesi için çalışıyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ