Makine Haber

PythonX, çelik ve işçilik maliyetlerini en aza indiriyor

Daha fazla işi, daha hızlı ve kolay bir şekilde yapmayı sağlayan PythonX; tüm operatörler için en uygun pozisyonlara hareket kolaylığı sağlayan ergonomik ve endüstriyel tasarımlı kollar içeren 61 cm (24″) operatör paneline sahip.

  • 28 Kasım 2019
PythonX, çelik ve işçilik maliyetlerini en aza indiriyor

Lincoln Electric Türkiye

Geliştirdiği ürünlerle pek çok sektör için çözümler sunan Lincoln Electric Türkiye, yapısal çelik imalatında devrim yaratan PythonX’le ton başına üretim maliyetini en aza indiriyor. Sınıfındaki en yüksek mutlak doğruluk seviyesine sahip olan PythonX, hata nedeniyle oluşan kesim hattını en kısa mesafede tutacak şekilde tasarlanıyor. Çarpışma algılama sistemi ile donatılan sistem daha yüksek yük taşıma kapasitesiyle titreşim ve salınımı azaltan çok güçlü bir yapıya sahip olmasıyla dikkat çekiyor.
Bir ölçüm standına sahip olan PythonX, bu stant sayesinde iş parçasının koordinatlarını yüksek doğrulukla robota aktarabiliyor. Kayma yapabilen sürücü role sistemlerine kıyasla, doğru ve hassas ölçüm sağlıyor. Kirişin tam uzunluğunu operasyonun başında ölçebiliyor ve görüntüleyebiliyor. Bu özellik, klasik sürücülü konveyörlü taşıma sistemlerinde bulunmuyor. Özel yüzeye sahip aktarım silindirleri, ürünün yüksek doğruluk seviyesiyle ilerlemesini sağlıyor. 101,6 mm (4″) çapındaki roleler sayesinde, ağır işlerde kullanılan kaynaklı iş parçaları sorunsuz olarak iletiliyor. Rakip sistemlerin çoğunda 2,0 BG motor kullanılırken; bu son teknoloji sistemde 7,5 BG’ye sahip büyük boy motor kullanılıyor. Yüksek hassasiyete sahip plazma teknolojisi, plazma arkını hizalıyor ve odaklıyor. Böylece, ark kararlılığını ve enerji seviyesini artırarak daha güçlü hassas kesim sağlıyor.

Daha fazla işi, daha hızlı ve kolay bir şekilde yapmayı sağlıyor
PythonX; daha fazla işi, daha hızlı ve kolay bir şekilde yapmayı sağlıyor. Tüm operatörler için en uygun pozisyonlara hareket kolaylığı sağlayan ergonomik ve endüstriyel tasarımlı kollar içeren 61 cm (24″) operatör paneline sahip. Yüksek algılama hassasiyetine sahip dokunmatik ekranı da bulunan ürün; ağır, güçlü ve son derece dayanıklı ve kaynaklı bir kabin çerçevesine sahip şekilde tasarlanıyor. Bu, çerçeve kesme sistemi için en dengeli ve titreşimsiz temelin oluşturulmasına olanak sağlıyor. Sabit ve hareketsiz robot kaidesi, sadece robot hareketi kullanılarak kesim yapılmasına olanak sunuyor. Titreşim, geri tepme ve salınım oluşturarak kesim kalitesinin düşmesine neden olan hiçbir ilave hareket ekseni bulunmayan sistem, kesme işlemleri sırasında hurda parçalarının düşmediği ve çarpma meydana gelmeyen ayrı bir bölümde gerçekleştirilebiliyor. Böylece, kesilen artıklar ve hurdaların sağa sola çarpmadan biriktirilmesi için yeterli alan oluşturuluyor.

Hatasız ve kaliteli kesimde sınıfının en iyisi
Hatasız ve kaliteli kesimde sınıfının en iyisi olan PythonX, dengeli ve sabit tabanı sayesinde robotik plazma delik teknolojisine öncülük ediyor. Ürün aynı zamanda, endüstride tartışmasız en iyi ve AISC standartları ile uyumlu cıvata deliklerini ve kesimlerini üreten bir sistem olma unvanını taşıyor. PythonX, operatör müdahalesine duyulan ihtiyacı ortadan kaldırarak; benzersiz bir cıvata deliği kalitesi üretiyor ve rekabetçi sistemlerden sürekli olarak daha üstün bir performans sergiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ