Makine Haber

Yeni endüstriyel redüktörler

MaxxDrive® XT endüstriyel redüktörleri, düşük hız oranları ve yüksek gücün söz konusu olduğu endüstrilerdeki ihtiyacı karşılayacak şekilde tasarlandı. Uygulamalar için en uygun hale getirilmiş iki kademeli helisel konik dişli redüktörleri, yığın malzemelerde ve mineral endüstrisinde kullanım için ideal.

  • 29 Ekim 2019
Yeni endüstriyel redüktörler

Nord Drivesystems

Gıdadan çimento ve madene, havaalanlarından lojistik ve daha birçok sektöre yönelik güç aktarımı konusunda özel tahrik çözümleri sunan Nord Drivesystems, özellikle bantlı konveyör sistemleri için yeni MaxxDrive® XT endüstriyel redüktörleri geliştirdi.
45 yıldan uzun süredir konveyör çözümleri kullanılan sektörlere de hizmet veren Nord mühendisleri, MaxxDrive® XT endüstriyel redüktörlerini, düşük hız oranları ve yüksek gücün söz konusu olduğu endüstrilerdeki ihtiyacı karşılayacak şekilde tasarladılar.
Uygulamalar için en uygun hale getirilmiş iki kademeli helisel konik dişli redüktörleri, yığın malzemelerde ve mineral endüstrisinde kullanım için idealdir. Çıkış torkları 15 ilâ 75 kNm, tahvil oranları da 6.3 ilâ 22.4 arasındadır.
En güç koşullar altında da oldukça güvenilir şekilde çalışabilen MaxxDrive® XT endüstriyel dişli üniteleri, herhangi bir uygulama için de ayrı olarak ayarlanabilirler. Tasarımcılar, 50 ilâ 1500 kW aralığında yedi farklı gövde arasından seçim yapabilirler.

Sokullu: “Harici soğutmaya gerek kalmıyor”
Nord Drivesystems Türkiye Genel Müdürü Fikret Sokullu, dünyanın önde gelen tahrik teknolojileri üreticilerinden biri olan Nord Drivesystems’in geliştirdiği yeni ürünle ilgili olarak şunları söyledi: “Standart olarak tüm versiyonlar, çok sayıda kanatçıktan oluşan Unicase gövde ve dahili eksenel fan içeriyor. Artırılmış yüzey alanı ve hava yönlendiren kapaklar sayesinde, çok yüksek termal güç sınırına erişilir. Bu nedenle, pek çok durumda harici soğutmaya gerek kalmıyor. Ayrıca, tahrik sistemlerinin kurulumunun sonrasında da; ürün ömrü boyunca koruyucu bakımdan yedek parçaya, tamir ve hızlı parça hizmetinden arıza yönetimine kadar müşterilerin ihtiyaçlarının doğrudan ve güvenilir hizmetle karşılanması garanti ediliyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ