Makine Haber

PSENmlock emniyet kapısı sistemi

PSENmlock, en yüksek kategori PL e’ye kadar personel ve süreç koruması için emniyetli kitleme ve izleme fonksiyonu bulunan emniyetli koruma kilidi sunuyor. Koruma kilidi cihazı çift kanallı çalışma düzenine sahip olduğu için emniyetli koruma kilidi mümkün.

  • 26 Temmuz 2021
PSENmlock emniyet kapısı sistemi

Pilz

PSENmlock emniyet kapısı sistemi, en yüksek kategori PL e’ye kadar personel ve süreç koruması için emniyetli kitleme ve izleme fonksiyonu bulunan emniyetli koruma kilidi sunuyor. Koruma kilidi cihazı çift kanallı çalışma düzenine sahip olduğu için emniyetli koruma kilidi mümkün. Dolayısıyla, anahtar, PL d veya PL e’ye kadar emniyetli koruma kilidi de gerektiren tehlikeli aşım durumu olan makinelerde kullanım için özellikle uygundur. Pilz kontrol teknolojisiyle birlikte, koruyucular için koruma kilidini izleme ve etkinleştirmeye yönelik emniyetli ve eksiksiz bir çözüm elde edilmiş olur.
Ayrı ayrı kablolamaya yönelik PSENmlock temel sürümleri ile seri bağlantıya yönelik PSENmlock sürümleri arasında seçim yapılabilir. Her iki sürüm de, güç sıfırlamalı veya otomatik sıfırlamalı olarak ve farklı kodlama ile mevcut.

Temel sürümler ve seri bağlantıya yönelik sürümler
Pilz, ayrı ayrı kablolamaya yönelik PSENmlock temel sürümlerine ek olarak, seri bağlantıya yönelik başka sürümler de sunuyor. Bunlar, uygun maliyetli kuruluma olanak sağlar. Çünkü, hem kablolama için daha az zaman ve çalışma gerekir, hem de emniyetli giriş ve çıkış sinyalleri paralel olarak bağlanabilir.
PSENmlock ile Emniyet Cihazı Arıza Tespiti (SDD) bir araya geldiğinde, basit ve kapsamlı emniyet anahtarı arıza tespiti elde edilir ve böylece kesinti süreleri azalır. Üstelik SDD, kontrol dolabında ayrı bir yüksek maliyetli kablolamaya gerek kalmadan, ayrı ayrı anahtarların veya kapıların hedefe yönelik aktivasyonuna da olanak sağlar. Bu, düşük maliyetli seri bağlantı sağlar ve kablolama işlerini en aza indirir.

Güç sıfırlamalı ve otomatik sıfırlamalı sürümler
PSENmlock ürün serisi, güç sıfırlamalı ve otomatik sıfırlamalı sürümler sunuyor. Güç sıfırlamalı sürümler sıfırlama (yani güç kaynağını kapatma) gerektirmekle birlikte, kaçış serbest bırakmaya basıldıktan sonra, otomatik sıfırlamalı sürümler için bu gerekli değildir. Burada sıfırlama, kaçış serbest bırakmanın geri yüklenmesi ve koruyucu cihazın kapatılmasıyla gerçekleştirilir.
Otomatik sıfırlamalı türlerde acil durum serbest bırakma kullanılamaz. EN ISO 14119’a göre bunun nedeni, acil durum serbest bırakmanın her zaman bir alet veya başka bir yöntemle (örneğin, güç sıfırlama) sıfırlanması gerekliliğidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ