Makine Haber

Modüler konnektör çözümleri

Multilam teknolojisine ve yüksek kaliteli bileşenlere dayanan CombiTac ürün çözümleri, sahip olduğu özellikler ile dikkat çekiyor. 350 Amper’e kadar akım taşıma kapasitesi olan modül ve kontaklara sahip olan CombiTac ürün çözümleri, 5 kV’a kadar gerilim dayanımına sahip.

  • 20 Mayıs 2021
Modüler konnektör çözümleri

Stäubli

Stäubli’nin CombiTac modüler konnektör çözümleri, Multilam teknolojisine ve yüksek kaliteli bileşenlere dayanıyor. Dikkat çeken özellikleri bulunan CombiTac ürün çözümleri, 350 Amper’e kadar akım taşıma kapasitesi olan modül ve kontaklara sahip ve 5 kV’a kadar gerilim dayanımı bulunuyor.

Öne çıkan özellikleri:
Ürünün öne çıkan diğer özellikleri ise şu şekilde:
– En az 100 bin adede kadar sök-tak döngüsüne olanak sağlayan konnektör çözümü (plug/unplug),
– 15 bar basınca kadar kapatmalı ve sızdırmazlık özellikli hava (pneumatic) taşıyabilme,
– Video, Audio, RF gibi data bilgilerini aktarabilme,
– Modüler yapıda sinyal, güç, data, sıcaklık (thermocouple) bilgisi, ethernet (10 Gbit), fiber ve havanın yanında sızdırmazlık özelliği de bulunan konnektörlerle sıvı (liquid) aktarabilme,
– IP65’den IP69K’ya kadar koruma sınıfı seçenekleri,
– Yüzde 100 özelleştirilebilir modüler yapı.

Hangi sektör ve uygulamalarda kullanılıyor?
Firmanın modüler konnektör çözümlerinin kullanıldığı sektörler arasında; otomotivden makineye, elektrik-elektronikten demiryolu ile havacılık, ulaşım ve lojistiğe kadar birçok farklı sektör bulunuyor.

Otomotiv:
CombiTac, kararlı bağlantı özellikleri ile otomotiv endüstrisindeki uygulamalar için önem taşıyan bir çözüm olarak dikkati çekiyor. CombiTac kontakları, 100 bin sök-tak döngüsüne ulaşırken, güç kontaklarında 350 A’e kadar çeşitlilik gösteriyor. Ek olarak, kolay otomatik yerleştirme için eksen kaçıklığı önleyiciye de sahip.

Makine:
CombiTac konnektörleri, yüksek titreşim ve şoka maruz kalınan koşullarda bile kararlı bağlantı sağlayan yapısıyla uzun ömür gerektiren uygulamalar için ideal. Panel montajının yanı sıra, alüminyum DIN gövdesi ile IP65’den IP68/69K’ya kadar koruma sağlıyor. CombiTac sistemi, yüksek kaliteli çözümleriyle tasarım maliyeti avantajı sunuyor.

Elektrik-elektronik ekipmanlar:
Multilam teknolojisi sayesinde, CombiTac 350 A/5 kV’ye kadar yüksek akım ve gerilim seviyelerine ulaşabiliyor. Müşterilerine, ürünlerine gerekli olan tüm sinyal ve veri kontaklarını yerden tasarruf ederek modüler bir çözüme dâhil etmelerini sağlıyor. Bunun yanı sıra, kablo montajı dâhil eksiksiz bir çözüm sunuyor.

Demiryolu:
CombiTac modüler yapıdaki konnektörler; EN 45545-2 standardına göre demiryolu yangın ve duman gereksinimlerini, EN 50124-1 ile demiryolu yalıtım koordinasyonunu ve EN 61373 ile titreşim ve şok gereksinimlerini karşılamak için özel olarak tasarlandı. Demiryolu vagonları uygulamalarında kullanıma uygun olmasının yanında, zorlu çevre koşullarına dayanıklılık göstererek en yüksek güvenliği garanti ediyor. Sektördeki kullanım alanları; batarya paketleri, güç dönüştürücüler, havalandırma grupları, iklimlendirme, aydınlatma, sinyal sistemleri olarak sıralanıyor.

Havacılık, ulaşım ve lojistik:
CombiTac, ana güç dağıtımı ve yerleşik LRU’nun ekipmanı (dönüştürücüler, redresörler, vb.) arasında kullanılıyor. Daha yüksek voltaj, sadeleştirilmiş boyut ve iyileştirilmiş ısı dağılımı özellikleriyle yeni nesil uçak elektrik gereksinimlerini karşılamak için uyarlandı.

Özelleştirilmiş çözümler sunuyor
Stäubli CombiTac modüler konnektörler, yüzde 100 özelleştirilebilir özelliğiyle tasarım koşullarını kapsamlı bir şekilde karşılıyor. Çözüm sağlayıcı olarak müşterilerine konseptten kuruluma kadar destek sunan firma; ayrıca çevrimiçi tasarlayıcısı ile kullanıcıya özel, kendi CombiTac ürünlerini kolaylıkla oluşturma imkânı da veriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ