Makine Haber

CGO, proses teknolojisi için özel kontrol panosu tasarımını kökten değiştiriyor

Cabinet Guide Online ile proses teknolojisi üzerinde çalışan mühendis ve tasarımcılar, rekor bir sürede; özel amaçlı, montaja hazır kontrol panoları yaratabilir ve geleneksel özel-tasarımlı kontrol panolarına göre önemli tasarruflar sağlayabilirler.

  • 11 Ekim 2021
CGO, proses teknolojisi için özel kontrol panosu tasarımını kökten değiştiriyor

Festo

Cabinet Guide Online (CGO) ile proses teknolojisi üzerinde çalışan mühendis ve tasarımcılar, rekor bir sürede; özel amaçlı, montaja hazır kontrol panoları yaratabilir ve geleneksel özel-tasarımlı kontrol panolarına göre önemli tasarruflar sağlayabilirler. Kılavuz, mühendis ve tasarımcıların kendi yeni kontrol panosu çözümlerini akıllı ve sezgisel bir şekilde konfigüre ederek sipariş vermelerini mümkün kılıyor.
Sistem tasarımcısı uygulamayı tanımlar ve akıllı konfigüratör özel bir kontrol panosu çözümü yaratır. Çevrim-içi araç ile, tasarımcının su arıtma tesislerindeki pnömatik proses vanalarını kontrol edecek bir kontrol panosunu konfigüre etmesi sadece birkaç dakika zaman alır. İşlem sadece birkaç adımdan ibarettir: Uygulamayı aç, verileri gir, panoyu konfigüre et, seç ve sipariş ver.

Yapı içine veya yapı dışına monte edilebilir
Bu özel tasarımlı kontrol panoları, 4 ile 20 adet pnömatik proses vanasını ve proses giriş/çıkış sinyallerini çalıştırabiliyor. Konfigüre edilme şekillerine bağlı olarak, yapı içine veya yapı dışına monte edilebilirler. Fabrikadan sevk edilmeden önce, yüksek kalite şartlarını garantilemek için her bir kontrol panosu baştan aşağı kontrol edilir. Festo, talep üzerine bölge 2/22 veya 1/21’deki Atex çözümleri için özel teklif hazırlamaktadır. Eplan’daki devre ve bağlantı şemaları, CAD modeli verileri, CE işletim talimatları ve CE uygunluk beyanı hizmete dâhil.

Montaj sürelerini büyük ölçüde azaltıyor
Cabinet Guide Online, özel kontrol panosu çözümleri konusunda tamamen yeni ufuklar açıyor ve montaj sürelerini büyük ölçüde azaltıyor. Yeni standartlar, parametrelendirmeyi ve işletmeye alma sürelerini de büyük ölçüde kısaltıyor. Bu sayede makine yapımcıları, monte edilmiş kontrol panolarını daha hızlı şekilde pazara sunabiliyorlar.
Bu yeni mühendislik aracı sayesinde, tasarım mühendisleri kendi şirketlerinin ana teknolojik uzmanlık alanlarına yönelik planlama ve proje mühendisliği süreçlerinde yaratıcılık için zaman ve alan kazanıyorlar. Katalogları elden geçirme, sıkıcı tedarikçi fiyatlandırma talepleri, bireysel komponentlerin sipariş edilmesi ve kontrol panoları için zaman alıcı özel tasarımlar yaratmak artık tamamen geçmişte kalıyor.

Doğru komponentlerin seçilmesini garantiliyor
Mühendislik maliyetleri çarpıcı şekilde düşüyor ve ayrıntılı ürün bilgisine ihtiyaç yok. Yapılandırılmış veri girişine sahip bu sezgisel yazılım, doğru komponentlerin seçilmesini garantiliyor. Uygulama hakkında kolay anlaşılır sorular, kullanıcıya konfigürasyon işlemi boyunca adım adım eşlik ediyor. Ayrıntılı ürün bilgisine ihtiyaç yok. CGO ile ihtiyaca özel bir kontrol panosu çözümüne sahip olunur, mühendislik zamanından ve maliyetlerinden tasarruf sağlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ