Makine Haber

Fanuc, yeni hafif kolaboratif robotunu evinde görücüye çıkardı

Japonya merkezli bir şirket olan Fanuc, Tokyo’da düzenlenen IREX Fuarı’nda son teknolojiye sahip ürünlerini sergiledi. Firma etkinlikte, üretimde ilk kez robot kullanmak isteyenler için ideal bir seçenek olarak piyasaya sunduğu CRX-10iA cobotu da görücüye çıkardı.

  • 26 Aralık 2019
Fanuc, yeni hafif kolaboratif robotunu evinde görücüye çıkardı

Japonya merkezli CNC, robot ve makine üreticisi Fanuc, Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen IREX Robot Fuarı’na son teknolojiyle tasarladığı ürünleriyle katıldı. Şirket etkinlikte, üretimde ilk kez robot kullanmak isteyenler için ideal bir seçenek olan CRX-10iA cobotu da görücüye çıkardı.
CRX-10iA’nın, imalat işçileriyle birlikte çalışarak tamamen yeni bir endüstriyel robot seviyesi oluşturduğunu ifade eden şirket yetkilileri, şunları aktardılar: “Mevcut CR serisi cobotlarına kıyasla oldukça hafif olan ürün, otomatik yönlendirmeli araçlar gibi çok çeşitli uygulamalarda kullanılabiliyor. CRX-10iA’nin el kumandası, özel bir yeni kullanıcı arayüzü ile kullanım kolaylığını artıran bir tablet bilgisayar ile değiştirilebiliyor. Yeni kullanıcı arayüzü, özellikle sezgisel kullanımla çok az programlama deneyimi olan kullanıcılar için uygun olmasıyla beğeni kazanıyor.”

“Üretim süreçlerinde önemli görevler üstleniyor”
Üretimde ilk kez robot kullanmak isteyen müşteriler için ideal bir seçenek olarak öne çıkan CRX-10iA’nın, küçük ve orta ölçekli şirketlerin üretim süreçlerinde önemli görevler üstlendiğini aktaran yetkililer, “1,2 metrelik ve 1,4 metrelik iki farklı kol uzunluğuna sahip olan ürün, kullanıcısı için oldukça basit parametreleriyle öne çıkıyor. ‘Yeşil’ CR serisindeki diğer robotlar gibi, konteynerlerin veya raf sistemlerinin otonom yüklenmesini ve boşaltılmasını sağlayan bir görüş sistemi ile donatılan CRX-10iA; metal blokları bir Robodrill tezgahına yükleyebiliyor ve bunu tasarımındaki 3D kamera sensörünü kullanarak yapıyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ