Makine Haber

Tatmetal’den eğitim ve kültüre destek

Kdz. Ereğli Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim ve Sanat Merkezi, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katıldığı bir törenle resmi olarak açıldı. Okulun resmi açılışına; milletvekilleri, il ve ilçe kamu ve idari yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve okulun yapımına desteğini sunan Tatmetal’in yöneticileri katıldı.

  • 12 Mart 2021
Tatmetal’den eğitim ve kültüre destek

2020’in Ağustos ayında yeni yerleşke inşası tamamlanan; ancak pandemi koşullarından dolayı resmi açılışı gerçekleştirilemeyen Kdz. Ereğli Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim ve Sanat Merkezi (Bilsem), Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katıldığı resmi bir törenle açıldı. Törende; Zonguldak milletvekilleri, il ve ilçe kamu ve idari yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu.

Yavuz: “Nitelikli eğitim günümüzde artık bir ihtiyaç”
Hem bölgesel, hem de ülke genelinde toplumsal gelişime yönelik faaliyetlerin her zaman destekçisi olduklarını vurgulayan Tatmetal Yönetim Kurulu Üyesi Hayretin Yavuz, “Nitelikli eğitim günümüzde artık bir ihtiyaç. Mesleki ve sosyal açıdan donanımlı nesiller yetiştirmek de bizim görevimiz. İşte biz de bu sorumluluktan payımıza düşeni üstlendik. Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olarak; hem büyüdüğümüz topraklara olan borcumuzu ödemek, hem de ülkemizin geleceğine imza atacak gençlerimize anlamlı bir yatırım yapmak istedik. Yürekten inanıyorum ki; Bilsem’den mezun olacak çocuklarımız, gelecekte adından çok söz ettirecek iş insanları, bilim insanları ve sanatçılara dönüşerek ülkemizi birçok kulvarda başarıyla temsil edecekler” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ