Makine Haber

Primetals Technologies, Rusya çelik operasyonlarını desteklemesi için Rockwell Automation’ı tercih etti

Metal sektörünün en büyük fabrika inşa eden şirketlerinden dijitalleşme ve otomasyon çözüm tedarikçisi ve metalurji hizmet ortağı Primetals Technologies, Rusya’daki büyük bir çelik üreticisinin toz temizleme tesisinde kullanılacak yenilikçi ve güvenilir bir sürücü çözümü için Rockwell Automation’ı seçti.

  • 11 Mart 2021
Primetals Technologies, Rusya çelik operasyonlarını desteklemesi için Rockwell Automation’ı tercih etti

Primetals Technologies, Rusya’daki büyük bir çelik üreticisinin toz temizleme tesisinde kullanılacak yenilikçi ve güvenilir bir sürücü çözümü için Rockwell Automation’ı seçti.
Toz temizleme tesislerinin, çelik sektörünün çevresel ayak izini azaltma anlamında çok kritik bir öneme sahip olduğunu ifade eden yetkililer, “Bu büyük tesisler; çelik üretimi sırasında havayı filtreliyor, temizliyor ve yeniden fabrikaya girmeden önceki koşullarına dönüştürüyor. Temizlenmiş hava, herhangi bir çevresel etkiye neden olmadan tekrar salınabiliyor. Rockwell Automation, tesis için gerekli sürücüleri sağlayabilecek konumdaydı ve bu büyük ölçekli operasyon istisnai şekilde büyük motorlara ihtiyaç duyuyordu. Intelligent Package Power’ın da (IPP) yardımıyla Rockwell, küresel motor tedarikçisi WEG ile iş birliği yaptı. Bu iş birliğiyle sürücü ve motorlardan oluşan tam bir paket sağladılar” diye konuştular.

“Uzmanlığı, teknolojisi, yetkinliği ve kalitesi nedeniyle Rockwell Automation’ı seçti”
Primetals Technologies’in, başarılı iki rakip tedarikçi olmasına rağmen uzmanlığı, teknolojisi, yetkinliği ve kalitesi nedeniyle Rockwell Automation ile çalışmayı tercih ettiğini aktaran yetkililer, şunları söylediler: “Rockwell Automation böylece Rus çelik endüstrisindeki varlığını istikrarlı bir şekilde büyütüyor. Kurulum tamamlandığında, Rockwell Automation’dan alınan 10 adet Allen-Bradley PowerFlex 6000 orta gerilimli AC sürücü ve WEG’den 10 motor sayesinde, toplam 16 MW’lik performans elde edilecek. Primetals Technologies ayrıca; kolay konfigürasyon, entegrasyon, görselleştirmeden, basitleştirilmiş ve sezgisel kontrol işlevlerinin de faydasını gördü. Bu başarılı proje sonrası Rockwell Automation ve Primetals Technologies iş birliğini devam ettirmeyi planlıyor.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ