Makine Haber

Seat, 5 yıl içinde yapacağı yatırım tutarını ve alanlarını açıkladı

‘Gelecek Stratejileri’ online toplantısında Seat, 5 yıl içinde 5 milyar Euro’luk yatırım yapacağını açıkladı. Söz konusu yatırımın büyük bir kısmı, modellerin elektrikli hale gelmesi için Ar-Ge çalışmalarına ve tesislerin dönüşümüne harcanacak.

  • 09 Temmuz 2020
Seat, 5 yıl içinde yapacağı yatırım tutarını ve alanlarını açıkladı

Seat, 2020-2025 yılları arasında 5 milyar Euro’luk yatırım yapacak. Yatırım özellikle; modellerin elektrikli hale getirilmesine yönelik olarak Seat’ın Teknik Merkezi’nde uygulanacak yeni otomobil geliştirme Ar-Ge projelerine ve fabrikalarındaki ekipman ve tesislere tahsis edilecek. Söz konusu yatırımla Seat; yeni modeller geliştirmek, istihdam sağlamak ve şirketin geleceğini güçlendirmeye yönelik hazırlıklar yapacak.

Isensee: “Geleceğe kararlılık ve iyimserlikle bakabilmemizi sağlayacak”
Markanın gelecekteki planlarını basın ile paylaştığı ‘Gelecek Stratejileri’ online toplantısında konuşan Seat Yönetim Kurulu Başkanı Carsten Isensee, “Bu yatırım planı; daha güçlü, daha yenilikçi ve daha sürdürülebilir bir şirkete dönüşebilmemiz için geleceğe kararlılık ve iyimserlikle bakabilmemizi sağlayacak. Martorell’in elektrikli otomobil pazarının büyüyeceği 2025 yılından itibaren elektrikli otomobiller üretecek hale gelmesini istiyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ