Makine Haber

İkitelli OSB, koronavirüse karşı aldığı önlemleri artırarak sürdürüyor

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Koronavirüs salgınına karşı aldığı önlemleri artırarak devam ettiriyor. İlk olarak hizmet binasını ve elektrik dağıtım merkezini dezenfekte ettiren İkitelli OSB, dezenfekte işlemini her hafta gerçekleştirmeyi sürdürüyor.

  • 22 Nisan 2020
İkitelli OSB, koronavirüse karşı aldığı önlemleri artırarak sürdürüyor

Koronavirüsün Türkiye’de görülmeye başladığı ilk günden itibaren ciddi önlemler alan İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, önlemlerini artırarak gerekli tedbirleri almaya devam ediyor.
İlk olarak hizmet binasını ve elektrik dağıtım merkezini dezenfekte ettiren İkitelli OSB, dezenfekte işlemini her hafta gerçekleştirmeye devam ediyor. Tüm personeline virüs ve yayılımı konusunda eğitimler veren kurum, hızlı bilgi alma yöntemi olan sosyal medya hesaplarını da, Sağlık Bakanlığı’ndan ve ilgili bakanlıklardan gelen veriler ışığında katılımcılarını bilgilendirmek amacıyla aktif olarak kullanıyor.

Aydın: “Yüksek standartlarda önlem aldık”
Yüksek standartlarda önlem aldıklarını dile getiren İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut M. Aydın, “Koronavirüsün yayılımı çok hızlı oluyor. Biz de bu kapsamda her detayı düşünmeye özen gösteriyoruz. Hizmet binamıza girişte; zorunlu olarak gelen tüm misafirlerimize maske veriyoruz, termal kamera ve ateş ölçerle ateş ölçümü yapıyoruz ve ellerini dezenfekte ettiriyoruz. Ayrıca, çalışanlarımız ve misafirlerimiz için hizmet binamızın giriş bölümüne ve tüm katlarına dezenfektan yerleştirdik. Ofis çalışanlarımızın tamamına bireysel olarak dezenfektan dağıttık. Sosyal mesafeyi korumak için insan akışının yoğun olduğu birim müdürlüklerimizin çalışma alanlarını düzenledik ve birebir teması engelledik” dedi.

“Kurumumuzun çalışma saatlerini kısalttık”
Kurumlarının çalışma saatlerini kısaltarak, 09:30-16:00 olarak belirlediklerini aktaran Aydın, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “65 yaş üstü, hamile, engelli ve kronik hastalığı olan çalışanlarımıza izin verirken; diğer çalışanlarımız için esnek ve uzaktan çalışma koşullarını sağladık. Elektrik birimi hariç, binamızdaki çalışan sayısını yüzde 50 düşürdük ve çalışma sistemini dönüşümlü hale getirdik. Kurumumuza ait ortak kullanım alanı olan yemekhanemizi kapattık. Sahaya çıkan ve ofis ortamında temas durumu olabilecek çalışanlarımıza, sağlık güvenliği için siperlik, maske, eldiven ve dezenfektan veriyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü ve İstanbul Valiliği’nin koordinasyonunda kurumumuza ulaşan maskeleri ücretsiz bir şekilde sanayicilerimize ulaştırdık. Katılımcılarımıza maske ve kolonya dağıttık. Özetlersek; çalışanlarımızın, bölgemizin ve ziyaretçilerimizin sağlığı için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz.”

“Süreci ekonomik anlamda da takip ediyoruz”
Süreci ekonomik anlamda da takip ettiklerini anlatan Mahmut M. Aydın, “Açıklanan destek paketleri hakkında sanayicilerimizi bilgilendiriyoruz. Paketlerin yaratacağı etkiyi görmek ve beklemek gerekiyor. Üretenleri ayakta tutmamız gerekiyor ki; salgından sonraki süreci daha iyi yönetelim. Bu çerçevede; katılımcılarımızdan gelen talepler ve üst kuruluşumuz olan OSBÜK’ten gelen tavsiyeler ve talimatlar doğrultusunda, yönetimimiz gerekli kararları alıyor ve uyguluyor” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ