Makine Haber

Makine ve sistemler için basınçlı hava sistemlerinde enerji tasarrufu sağla­mak…

PreAudit’te, bir basınçlı hava sisteminin tüm parçaları nokta nokta analize tabi tutulur. Festo’nun PreAudit’i ile, sistem operatörleri zayıflıkları derhal tespit edebilir ve kendi basınçlı hava sistemleri için hangi önlemlerin işe yarayacağını kesinlikle bilir.

Makine ve sistemler için basınçlı hava sistemlerinde enerji tasarrufu sağla­mak…

Festo

Makine ve sistemler için basınçlı hava sistemlerinde yüzde 25 ve daha fazla enerji tasarrufu sağla­mak için genellikle basınç düzeyini düşürmek, kaçakları tespit etmek ve boru uzunluklarını kısalt­mak gibi küçük işlemlere başvurulur. Festo ise, Basınçlı Hava Enerji Verimlilik PreAudit ile sistem operatörleri için kendi tüm basınçlı hava sistemlerinde çok büyük tasarruf olanakları sunuyor.
Giderek daha çok sayıda sistem operatörü, kendi basınçlı hava sistemlerinin enerji verimliliğini ve dolayısıyla performansını ar­tırmak istiyor. Çoğu aynı zamanda, kendi tesislerinde sistematik enerji yönetimi için küresel standart ISO 50001’in uygulanması gerektiğini kabul ediyor. Almanya’daki operatörler, örneğin EEG yeniden tahsis ücreti (EEG: Alman Yenilenebilir Enerji Kaynakları Yasası), elektrik ve enerji vergi indirimleri yoluyla kısmi muafiyetlerden yararlana­biliyorlar.

Hızlı kontroller yoluyla hızlı kazançlar
Öyleyse başlamak için en iyi yer neresi? Hızlı kazançları nereden elde edebilirsiniz? Bir tür hızlı kontrolün yerini bulduğu yer burası. PreAudit’te, bir basınçlı hava sisteminin tüm parçaları nokta nokta analize tabi tutulur. Festo’nun PreAudit’i ile, sistem operatörleri zayıflıkları derhal tespit edebilir ve kendi basınçlı hava sistemleri için hangi önlemlerin işe yarayacağını kesinlikle bilir.
PreAudit sırasında, Festo’nun enerji uzmanları basınçlı hava üretimini ve hazırlanmasını inceler; kompresör kullanımını de­ğerlendirir, basınçlı hava kalitesini analiz eder ve sistemdeki ba­sınç düşmesini ölçer. Hızlı kontrolde, uzmanlar seçilen sistemler üzerinde temsili bir kaçak tespit testi yaparak, bu makinelerin pnömatik komponentlerinin enerji tasarruflu bir şekilde kullanı­lıp kullanılmadığını kontrol eder. Müşteriye tam bir doğrulukla belgelenmiş veriler ve öncelik sırasına göre eylem tavsiyeleriyle birlikte ayrıntılı bir rapor verilir. Dokümanlar, çoğu şirketin örne­ğin GRI veya GHG’ye göre kendi sürdürülebilirlik raporlarında ifade etmesi gereken CO2 emisyonu değerlerini ortaya koyar.

Tamamen bütünsel yaklaşım
Sadece birkaç tedarikçi, tüm basınçlı hava sistemini değerlendi­rebilecek durumdadır. Genellikle, sadece basınçlı hava üretimi üzerinde durulmaktadır. Festo, Basınçlı Hava Enerji Verimlilik PreAudit ile üretimden uygulamaya kadar bütünsel bir yaklaşım izlemektedir ve son beş yıl içinde bu alanda geniş bir tecrübe kazanmıştır.
PreAudit, DIN EN ISO 11011’e göre onaylanmış kapsamlı Festo Enerji Tasarrufu Hizmetleri serisinin bir parçasını teşkil etmekte­dir. PreAudit, Festo denetçilerinin kapsamlı bir eğitim programını tamamlamasını şart koşmaktadır. Şu anda 16 denetçi, tüm dünyadaki müşteriler için makine ve sistemlerin Basınçlı Hava Enerji Verimlilik PreAudit’i yerinde yapıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ