Makine Haber

Uysal: “Amerika en hızlı büyüyeceğimiz pazarlardan biri olacak”

ABD’de kurdukları lojistik ve pazarlama şirketi ile Amerika’nın en hızlı büyüyecekleri pazarlardan biri olacağını aktaran Norm Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nedim Uysal, Polonya, Romanya ve Almanya’da da hızlı büyüme beklediklerini vurguladı.

  • 29 Ekim 2021
Uysal: “Amerika en hızlı büyüyeceğimiz pazarlardan biri olacak”

Somun ve cıvata başta olmak üzere bağlantı elemanları üretiminde dünyanın sayılı üreticileri arasında yer alan Norm Holding, 2025 yılında Avrupa’da ilk 3 üretici arasında olmayı hedefliyor. 35’ten fazla ülkeye ihracat yapan şirket, 5’i yurt dışında olmak üzere toplam 21 şirket ve 17 üretim tesisi ile faaliyet gösteriyor.
Bağlantı elemanlarından bilgi teknolojilerine kadar pek çok farklı alanda faaliyet gösteren ve 3 bin 250 çalışanı olan Norm Holding, İzmir ve Salihli’deki üretim tesislerinde 160 bin tonluk yıllık üretim kapasitesi ile otomotivde 13 ana markaya ve 250 yan sanayi şirketine hizmet veriyor. Temellerini 1973 yılında atılan firma, gelirinin yüzde 50’sini ihracattan sağlarken; kapasite artışlarına da hız veriyor.

Uysal: “Euro bazında ciromuzda yüzde 40 büyüme öngörüyoruz”
Yıl sonunda 380 milyon Euro’luk ciro hedefleri olduğunu açıklayan Norm Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nedim Uysal, kapasite artışları, emtia fiyatlarının yükselmesi ve ihracatlarının artması ile ciroda Euro bazında yüzde 40 büyüme öngördüklerini söyledi. Uysal, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İhracattaki büyüme hedefimiz yüzde 50. 2019’da ABD’de kurduğumuz lojistik ve pazarlama şirketimizle Amerika en hızlı büyüyeceğimiz pazarlardan biri olacak. Bunun yanında Polonya, Romanya ve Almanya’da da hızlı büyüme bekliyoruz. Önümüzdeki dönemde yurt dışında özellikle Almanya, Amerika, Fransa ve Polonya’daki faaliyetlerimizi artırmayı planlıyoruz. Uluslararası düzeyde bağlantı elemanları üzerine havacılık sektöründe çalışmakta olan yurt dışındaki bir firmayla satın alma konusunda görüşmelerimiz devam ediyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ