Makine Haber

Lincoln Electric Türkiye, 8 şehirden 12 meslek lisesi öğretmenine eğitim verdi

Lincoln Electric Türkiye, 10 yılı aşkın süredir T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediği ‘Eğitici Eğitimleri Projesi’ni bu yıl TOSB İnovasyon Merkezi ve Gebze Mesleki ve Teknik Lisesi Kaynak Atölyesi’nde gerçekleştirdi. Meslek liselerinde görev yapan 12 teknik öğretmenin katıldığı eğitim 5 gün sürdü.

  • 06 Ekim 2021
Lincoln Electric Türkiye, 8 şehirden 12 meslek lisesi öğretmenine eğitim verdi

Lincoln Electric Türkiye, kaynak eğitim simülatörleri ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile gerçekleştirdiği çalışmalarla sektörde kalifiye eleman yetiştirilmesi noktasında önemli roller üstleniyor. 10 yıldır devam ettiği ‘Eğitici Eğitimleri’ne bir yenisini ekleyen şirket, 8 farklı şehirden 12 teknik öğretmeni TOSB İnovasyon Merkezi ve Gebze Mesleki ve Teknik Lisesi Kaynak Atölyesi’nde ağırlayarak; teknolojik gelişmeler, kaynak sektöründeki değişen dinamikler ve uygulama alanlarında değişen yapıları kapsayan eğitimler düzenledi. Katılımcıların hem teknik bilgilerini, hem de kaynak yapabilme becerilerini artırmaya yönelik teorik ve uygulamalı eğitimlerin yer aldığı etkinlikte; örtülü elektrot, gazaltı kaynak yöntemleri (MIG/MAG-TIG), tozaltı kaynak uygulamaları, tamir-bakım kaynakları gibi eğitim başlıkları yer alırken, oksi-gaz kesim ve lehimleme konularında da uygulamalar gerçekleştirildi.

Taşocak: “Eğitici eğitimlerini çok önemsiyoruz”
Projenin yürütücüsü konumunda yer aldıklarını ve 10 yıldır projeyi büyük bir başarıyla sürdürdüklerini vurgulayan Lincoln Electric Türkiye Teknik Eğitim Uzmanı Murat Taşocak, şunları söyledi: “MEB ile gerçekleştirdiğimiz protokol kapsamında, her yıl belirli bir bütçe ile MEB’e bağlı meslek lisesi atölyelerine çeşitli kaynak makine ve sarf malzeme hibeleri gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda, teknik kadromuz her yıl meslek liselerini ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geliyor ve onlara hem teorik, hem de uygulamaları eğitimler veriyor. Kaynak sektöründe uzman açığının kapatılması ve sektörde kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesi için meslek liseleri kritik bir öneme sahip. Bu liselerde öğretmenlerin sektördeki yeni teknolojik gelişmeleri takip etmeleri, uygulama yöntemlerindeki değişiklikleri anlamaları ve öğrencilerine aktarmaları çok önemli. Bu nedenle eğitici eğitimlerini çok önemsiyoruz. Bunun yanında, öğrencilerimizin de kaynak sektörünü anlamaları, bu sektöre değer katabilecek çalışmalar yapabilmeleri için uygulamalı eğitimler almaları şart. Kaynak simülatörlerimiz, teknik dokümanlarımız ve müfredata ilişkin çalışmalarımızla, protokol kapsamında üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirerek kaynağın geleceğine dokunmaya devam edeceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ