Makine Haber

La Fondation Dassault Systèmes Vakfı, Covid-19’a karşı araştırma ve eğitim desteğine hız veriyor

La Fondation Dassault Systèmes Vakfı, Covid-19’un toplumları her açıdan etkisi altına aldığı küresel konjonktürde hızlı bir şekilde harekete geçerek; eğitim ve araştırma çözümlerinin uzaktan sağlanmasına yardımcı olacak hibeleri, dijital içeriği ve becerileri sunuyor.

  • 28 Mayıs 2020
La Fondation Dassault Systèmes Vakfı, Covid-19’a karşı araştırma ve eğitim desteğine hız veriyor

La Fondation Dassault Systèmes Vakfı, 3D teknolojisinin ve sanal evrenlerin sunduğu öğrenme ve keşif kapasitesinden faydalanarak eğitim ve araştırmanın geleceğini dönüştürme misyonunu destekleyen girişimlere hızlı bir şekilde yardım etmek için global ekibini harekete geçirdi. Covid-19’un toplumu her açıdan etkisi altına aldığı küresel konjonktürde, vakıf hızlı bir şekilde harekete geçerek; eğitim ve araştırma çözümlerinin uzaktan sağlanmasına yardımcı olacak hibeleri, dijital içeriği ve becerileri sunuyor. La Fondation Dassault Systèmes, ayrıca mevcut zorlukları ve söz konusu zorlukların çözümlerini daha iyi anlamak için; yaratıcı düşünme, inovasyon, bilgi ve ilerlemeyi hızlandırmayı amaçlıyor.

Girişimlere bazı örnekler şu şekilde:
Covid-19’un kanser hastaları üzerindeki etkilerinin ve tedavilerin etkilerinin çalışılması için Gustave Roussy Kanser Merkezi’ne maddi destek. Fransa’nın ilk ulusal, çok merkezli ve ileriye dönük çalışması olan Oncovid Projesi; kanser hastalarını ve Covid-19’u tedavi ederek, yeni tedaviler geliştirerek ve bilim ve tıp topluluklarına eğitimler sunarak Covid-19 sağlık krizine aktif bir katkıda bulunmayı amaçlıyor. Fransa’da kanser araştırmaları ve bakım konusunda uzmanlaşmış 10 kuruluşun daha yer aldığı proje, üç ay sürecek klinik araştırmalar için 1.000’den fazla hasta üzerinde çalışacak. Bağışıklık sistemlerinin riskli kategoride yer almasından dolayı, kanser hastalarının Covid-19’a yakalanma riski diğer hastalara göre daha yüksek ve söz konusu hastalarda hastalığın seyri daha kötü olabiliyor.
Fransa’nın Versay kentinde yer alan Foyer des Jeunes Travailleurs d’Apprentis d’Auteuil Marcel Callo’daki (Auteuil Marcel Callo genç stajyer yurdu) genç öğrencilere çalışmalarına devam edebilmeleri için bilgisayar sağlamak adına engelli vatandaşları istihdam eden bir organizasyon olan Ecodair ile ortaklık. Bu öğrenciler, şu anda derslere uzaktan katılmak için gerekli donanıma sahip değiller ve bu amaçla cep telefonlarını kullanmanın zorluğu yaşıyorlar.
Seçilen eğitim ve araştırma projelerine kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, eğitim ve araştırma kurumları ve 3D ve sanal evrenleri kullanan diğer vakıflar tarafından sağlanacak hızlandırılmış inceleme süreci ve maddi yardım.
Vakıf; uygun maliyetli test kitleri ve test süreçleri geliştirmeye, iyileşme sürecini hızlandıracak veya izolasyon için kullanılabilecek tıbbi cihazlara ve hayat kurtarıcı cihazlara ve ayrıca 3D, biyomedikal ve biyokimyasal sanal simülasyonlar üzerinde çalışmak, mevcut metodolojileri geliştirmek ve optimize etmek ve yeni yaklaşımlar geliştirmek için personel alımlarına odaklanan projeler için inceleme sürecini altı aydan birkaç güne indirecek önlemler aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ