Makine Haber

Karasu: “ALUEXPO 2023 Fuarı’nda geniş ürün yelpazemizi sergileyeceğiz”

Çok kapsamlı fuarların yanı sıra, daha yoğun ve niş fuarların kendileri için her zaman daha faydalı olduğunu ifade eden KGD Grafit & Metal Genel Müdürü Gamze Karasu, alüminyum sektörünün tüm tedarikçi ve üreticilerini bir araya getiren ALUEXPO’ya katılmanın çok değerli olduğunu söyledi.

  • 10 Ekim 2023
Karasu: “ALUEXPO 2023 Fuarı’nda geniş ürün yelpazemizi sergileyeceğiz”

Demir ve demir dışı metaller sektöründe 25 yılı aşan tecrübesiyle faaliyet gösteren KGD Grafit & Metal, ALUEXPO 2023’e (8. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı) katılacak. 2023 yılının başından itibaren üretimini kendi bünyesinde yapmaya başladığı alüminyum biyet döküm hattını fuarda sergileyecek olan şirket, bayiliğini yaptığı kalıp ayırıcı yağlar ve refrakter ürünlerini katılımcılarla buluşturacak.
Stratejik yatırımları doğrultusunda bu yıl içinde kalıp ayırıcı yağları ürün grubunda GKR Metalurji A.Ş. ve refrakter ürün grubunda Güney Ateş Refrakter ve Metalurji San. Tic. Ltd. Şti ile iş birliğine giden KGD, yine fuar kapsamında kalıp ayırıcı yağlar ve refrakter ürünleri katılımcılara sunacak.

“ALUEXPO’da yer almak bizim için çok değerli”
Çok kapsamlı fuarların yanı sıra, daha yoğun ve niş fuarları kendileri için her zaman daha faydalı olduğunu ifade eden KGD Grafit & Metal Genel Müdürü Gamze Karasu, “Alüminyum sektörünün tüm tedarikçi ve üreticilerini bir araya getirmesi bakımıyla ALUEXPO’da yer almak bizim için çok değerli. Doğrudan müşteri ve tedarikçinin buluştuğu bu fuar, gerek var olan gerekse yeni potansiyel müşterilerimizin doğru tedarikçiye veya doğru ürüne daha hızlı ulaşmasını sağlıyor. Bazı fuarlar ziyaretçilerin genellikle vakit geçirmek için uğradıkları yerler olurken, ALUEXPO Fuarı ise sonuç ve çözüm odaklı ziyaretçileri ağırlıyor” dedi.

“Özellikle Kuzey Afrika ve Orta Doğu ülkelerinden çok fazla ziyaretçi alıyoruz”
Pandemiden önce fuarlara katılım ve ziyaretçi sayısı her geçen sene yavaşça azalan bir ivmeyle devam ettiğini fakat ALUEXPO 2022’nin pandemiden sonraki yapılan ilk fuar olmasından dolayı büyük bir talep ile karşı karşıya kaldığını söyleyen Karasu, şunları söyledi: “Özellikle Kuzey Afrika ve Orta Doğu ülkelerinden çok fazla ziyaretçi alıyoruz. Bunlardan birkaçı şu anda en iyi müşterilerimizden oldu. Pandemi zamanında yüz yüze görüşme fırsatı bulamadığımız, firmamızı ve üretim sürecimizi yakından tanıma fırsatı bulamayan yeni tanıştığımız müşterilerimiz, ALUEXPO 2022’de bizi ziyaret ederek ticari ilişkilerimizin daha güçlü ve emin adımlarla ilerlemesine sebep oldu. Her zaman hedef pazarın Avrupa olduğu Türkiye için, aslında Kuzey Afrika ve Orta Doğu ülkelerinin de hedef pazar olması ve ilginin bir kısmının oraya kaydırılması gerektiğini göstermiş oldu. ALUEXPO 2023’te de iş birliklerimizi ve yeni ürünlerimizi öne çıkarmayı planlıyoruz. GKR ve Güney Ateş ile yaptığımız bayilik anlaşmalarını ziyaretçilerimize anlatıp, var olan müşterilerimiz ile daha fazla ürünle çalışmayı ve yeni müşteriler portföyümüze katmayı hedefliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ