Makine Haber

Kontrollü talaş kırma olanağı sağlayan yeni yazılım modülü

Mevcut CoroPlus Tool Path yazılımı içinde piyasaya sürülen OptiThreading, üreticilerin diş tornalamadaki en önemli sorunlardan biri olan talaş sıkışması riskinin ve ona bağlı iş durmalarının üstesinden gelmelerine yardımcı olacak yeni bir yazılım modülü.

  • 19 Ekim 2021
Kontrollü talaş kırma olanağı sağlayan yeni yazılım modülü

Sandvik Coromant

Sandvik Coromant, diş tornalama uygulamalarında kontrollü talaş kırma sağlayan yeni bir işleme yöntemini tanıttı. Mevcut CoroPlus Tool Path yazılımı içinde piyasaya sürülen OptiThreading, üreticilerin diş tornalamadaki en önemli sorunlardan biri olan talaş sıkışması riskinin ve ona bağlı iş durmalarının üstesinden gelmelerine yardımcı olacak yeni bir yazılım modülü.
CoroPlus Tool Path yazılımı, dış ve iç çap diş tornalama uygulamaları için programlama desteği sunuyor. Yazılım; optimum verimlilik, takım ömrü ve uygulama güvenliği için eşit dağıtılmış kesme kuvvetleriyle doğru sayıda paso sağlamaya yönelik kesme değerleri parametrelerine dayalı NC kodları oluşturuyor. Sandvik Coromant, yazılımı daha da geliştirmek için yeni bir modül tanıttı.

İyi parça kalitesi elde etmenin anahtarı başarılı talaş kontrolüdür
Diş tornalamadaki genel bir problem; talaşların robotların, aynaların, takımların ve parçaların çevresine sarılmasıdır. Talaşlar aynı zamanda konveyörlere de sıkışabilir; bu da hasara ve iş durmasına neden olur. Diş tornalama yaparken iyi parça kalitesi elde etmenin anahtarı başarılı talaş kontrolüdür.
OptiThreading bu zorluklar göz önünde tutularak tasarlandı. Modül, CoroPlus Tool Path aboneliğinin bir parçası olarak sunuluyor ve özellikle CoroThread 266 takımları ve kesici uçları için geliştirildi.
Üreticiler, yöntemi ve yazılımı kullanarak diş tornalama işlemlerini tümüyle optimize edebilirler. CoroPlus Tool Path, çözümün bir parçası olarak özellikle talaş kontrolünün zorluğunu ortadan kaldıran optimize edilmiş OptiThreading takım yollarının geliştirilmesinde kullanıcılara yardımcı oluyor. Bu, sonuncusu hariç tüm pasolarda kesime giren ve çıkan darbeli kesimler için kontrollü ve salınımlı hareketler sağlayan takım yolları sunarak yapılıyor.

Devir sürelerini kısaltır ve verimliliği iyileştirir
Bu kesme yönteminin desteklenmesi çeşitli avantajlar sağlıyor. OptiThreading kullanıldığında, parçanın yüzeyine hasar veren ve kesme bölgesinde engel oluşturan uzun talaşlar ortadan kaldırılır ve parça kalitesi iyileştirilir. Aynı zamanda, takıma, parçaya veya talaş konveyörüne sıkışan uzun talaşları ortadan kaldırarak, daha az manuel iş yapılmasını sağlar. Böylece, tezgahın plansız duruşları da azaltılır. OptiThreading kullanımı ayrıca kesme hızlarını artırma olanağı sağlayarak, devir sürelerini kısaltır ve verimliliği iyileştirir.
OptiThreading ve CoroThread 266’nın birbirine uyan diş çekme ortakları olmasının birkaç nedeni var. OptiThreading yüksek kesme kuvvetleri oluşturur ve bu kuvvetlere dayanabilecek bir takım kullanılması gerekir. CoroThread 266, kesici uç indekslemede olağanüstü stabilite sağlayan ve ucun aşırı kuvvetlerin üstesinden gelebilmesini sağlayan bir iLock arabirimine sahiptir. Takım farklı çeşitlerle sunulmuştur ve malzeme ve uygulamaların büyük bölümünü kapsayan farklı kaliteler ve geometriler içerir. Birlikte çalışan yazılım ve donanım çözümleri, zayıf talaş kontrolü tarafından engellenmeden güvenli ve hassas bir şekilde diş çekme olanağı sağlar.

Jemt: “Diş tornalamadaki en büyük sorunu çözüyor”
Sandvik Coromant Ürün Müdürü Hampus Jemt, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “OptiThreading, diş tornalamadaki en büyük sorunu; yani talaş kontrolü sorununu çözüyor. CoroPlus Tool Path ile, tornalama optimizasyonuna yönelik bir yazılımı zaten sunmuştuk; CoroThread 266 ile de güçlü bir takımlama çözümü ortaya çıkardık. Şimdi de OptiThreading ile müşterilerin diş tornalama yaparken karşılarına çıkan en büyük sorunlardan birinin üstesinden gelmeleri için onlara yardımcı olabiliriz. Tezgah imalathanesinin zorluklarını anlıyoruz. İşi hızlı bir şekilde halledilmesi için gelen baskılar planlanmamış iş durmalarını bir kabusa çevirir; bu nedenle talaş kontrolü konusunda risklerden kaçınmak çok önemlidir. Her şeyi kapsayan bu çözümü teklifimiz kapsamında sunmamız; üreticilere yeni bir diş çekme yöntemini benimsemeleri için yardımcı olabileceğimiz anlamına geliyor. Böylece hem talaş kontrolüyle ilgili endişeleri giderilecek, hem de daha yüksek kaliteli parçalar üretebilecekler.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ