Makine Haber

Dünyanın ilk endüstriyel 5G router ve başlangıç kiti

Ericsson Industry Connect 5G ağlarını destekleyen Wireless Router 5G, kullanıcıların kendi konumlarında 5G kullanmaya başlamalarına imkân sağlıyor. HMS ayrıca, tipik endüstriyel kullanım durumlarının test edilmesi ve değerlendirilmesi için hazır bir başlangıç kiti de sunuyor.

Dünyanın ilk endüstriyel 5G router ve başlangıç kiti

HMS Networks

HMS Networks, artık endüstriyel özel ağlar için optimize edilmiş ticari olarak mevcut ilk endüstriyel 5G yönlendiriciyi piyasaya sürüyor. Ericsson Industry Connect 5G ağlarını destekleyen Wireless Router 5G, kullanıcıların kendi konumlarında 5G kullanmaya başlamalarına olanak tanıyor. HMS ayrıca, tipik endüstriyel kullanım durumlarının test edilmesi ve değerlendirilmesi için hazır bir başlangıç kiti de sunuyor.
HMS Networks’ün teknoloji girişimi HMS Labs tarafından geliştirilen Wireless Router 5G, 5G’yi erken benimseyenlerin yeni teknolojiyi denemelerine olanak tanıyor. Özel ağların CE uygunluk testini geçmesi için optimize edilmiş ticari olarak satılan ilk Endüstriyel 5G yönlendiricidir. Bir fabrikada 5G ile kullanıcılar, kablosuz iletişimin sağladığı tüm esnekliğin yanı sıra, iletişim hızları ve güvenlik açısından endüstriyel taleplere uygun kablosuz ağdan da yararlanmış olur.

Ericsson ortaklığı
Wireless Router 5G, Ericsson Industry Connect 5G çözümü ile bağımsız (SA) çalışmada, band n78 kullanılarak kapsamlı bir şekilde test edildi. Kullanıcıların endüstriyel bir üretim ortamında sağlam bir hücresel bağlantı oluşturmasını sağlar. 4G ve 5G hücresel teknolojiyi destekleyen, otomatik yönlendirmeli araçlar, AGV’ler ve diğer endüstriyel makineler için de ideal bir iletişim çözümüdür. HMS ayrıca, 5G’nin değerlendirilmesi ve Ericsson Industry Connect ile ağ başlatılması için mükemmel bir başlangıç seti sunuyor.
Başlangıç kiti, Wireless Router 5G’yi ve 5G ağı üzerinden veri gönderen iki endüstriyel IO-Link sensörünü içeriyor. Böylelikle kullanıcılar, kendi uygulamalarını sıfırdan kurmak zorunda kalmadan kendi tesislerinde 5G’yi deneme şansı elde etmiş oluyorlar.
Sensörlerden gelen verilere, Modbus TCP ve MQTT protokollerinin yanı sıra JSON formatında da erişilebiliyor. Ayrıca, 5G ağı üzerindeki sensör verilerini normal bir tarayıcıda göstermeye hazır web tabanlı bir demo da bulunuyor.

Jakobsen: “Her zaman teknolojinin ön saflarında yer almaktan gurur duyuyoruz”
HMS Labs Geliştirme Müdürü Dr. Jens Jakobsen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Her zaman teknolojinin ön saflarında yer almaktan gurur duyuyoruz ve ticari olarak satılan bu ilk Endüstriyel 5G yönlendirici de bunun bir başka kanıtı. IO-Link sensörlü Wireless Router 5G ve 5G Başlangıç Kiti, kullanıcıların endüstriyel bir ortamda 5G’ye ilk adımlarını atmalarına ve sektör için hiç şüphesiz çok faydalı olacak bir teknolojiden yararlanmalarına olanak tanıyacak.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ