Makine Haber

Akıllı Edge Otomasyon Platformu

Devrim niteliğindeki FlexEdge Akıllı Edge Otomasyon Platformu, sınır bilişime yeni birçok yönlülük kazandırırken; sistemin kullanım kolaylığı ‘tek tık’ basitliği ile ulaşılabilen dijital dönüşüm olanaklarıyla üretkenlik ve verimlilik sağlar.

  • 23 Mart 2020
Akıllı Edge Otomasyon Platformu

Red Lion Controls

Endüstriyel otomasyon ve networking alanında küresel iletişim, izleme ve kontrol uzmanı olan Red Lion Controls, FlexEdge Akıllı Edge Otomasyon Platformu’nu piyasaya sunuyor. Devrim niteliğindeki bu sistem, sınır bilişime yeni birçok yönlülük kazandırırken; sistemin kullanım kolaylığı ‘tek tık’ basitliği ile ulaşılabilen dijital dönüşüm olanaklarıyla üretkenlik ve verimlilik sağlar. FlexEdge’in son derece modüler tasarımı ve sezgisel yazılımı, sağlam ve güvenilir işlemlerden ödün vermeden; sayısız uygulamaya hızlı, kolay özelleştirme ve dağıtım sağlar. Platform; petrol ve gaz, atık su, denizcilik, tehlikeli lokasyonlar ve fabrika otomasyon uygulamaları için idealdir.
Sistemleri zahmetsizce bağlamak ve verileri en üst düzeyde işlemek gibi çeşitli ihtiyaçları olan endüstriyel müşteriler için tasarlanan FlexEdge’in modüler mimarisi, çok çeşitli kablosuz ve kablolu iletişim seçeneklerine sahiptir. Bu seçenek genişliği, protokol veya üreticiden bağımsız olarak herhangi bir endüstriyel iletişim gereksinimine bağlanan ve kolayca yapılandırılan bir iletişim ağ geçidi olmasını sağlar. Müşterilerin pek çok ürünü öğrenmelerini gerektiren sabit işlevli cihazların veya gereksiz yer kaplayan sabit kasalı sistemlerin aksine FlexEdge, uygulama ihtiyaçları değiştikçe hızla uyum sağlayan bir biçim katsayısı ve platform sunar. Gelişmiş ağ işlevselliği veya protokol dönüşümü dâhil gelişmiş otomasyon özellikleri içermektedir. Bunların arasında sanal HMI’ler, Bootstrap, JavaScript ve CSS ile gelişmiş bir web sunucusu, veri, güvenlik ve olay günlüğü ve bulut bağlantısı yer almaktadır.

Genel arıza süresini azaltır
FlexEdge ile müşteriler, yeni ve mevcut cihazları sorunsuz bir şekilde bağlayarak, genel arıza süresini azaltır ve sınır hesaplamalarda daha önce hiç görülmemiş seviyelerde pürüzsüz, geleceğe yönelik ölçeklenebilirlik sağlarlar. Bu esneklik, herhangi bir sınır gereksinimi için tek bir platformun seçilmesine izin verir. Böylece müşteriler, uygulamaları için doğru ürün kombinasyonunu seçme endişesi duymadan iş verimliliklerine odaklanabilirler.
Otomasyon mühendisleri için Red Lion’un FlexEdge uygulaması, uygulama karmaşıklığını azaltmak için konuşlandırılan cihazların sayısını azaltırken çoğu sorunu çözebilecek tek bir platform sunar. Ağ mühendisleri için, güçlü ağ işlevselliği yoluyla 1/2 farklı ağı güvenli bir şekilde bağlamak için kablolu veya hücresel bir çözüm olarak dağıtılabilen sağlam ve endüstriyel sınıf bir ağ geçididir. Çoklu yalıtılmış seri bağlantı noktaları, Ethernet, isteğe bağlı Wi-Fi ve hücresel iletişim kızakları, isteğe bağlı alana kurulabilir I/O ve sertifikalı, sağlam bir muhafaza ile FlexEdge zorlu gereksinimler karşı hemen hemen her endüstriyel ortamda optimum çalışma sağlar.

Geis: “İnovasyon baş döndürücü bir hızla ilerliyor”
Veri Toplama ve IIoT Ürün Yöneticisi Colin Geis, “Bugünün pazarında inovasyonun baş döndürücü bir hızla ilerlediğini görüyoruz; ve bu muazzam bir olay. Fakat aynı zamanda, müşterilerin gelecek için düşük maliyetli planlama yapmasını da zorlaştırıyor. Çoğu zaman; maliyetli sermaye yatırımları yapmaktan, mevcut ekipmanı hurdaya çıkarmaktan veya ikisini birden yapmaktan başka çareleri yoktur. FlexEdge mimarisi ise, tüm bu zorluklara cevap veriyor. İhtiyaçlar değiştikçe kendini hızla adapte ediyor. Bir şirket dijital dönüşüm yolculuğunda nerede olursa olsun, FlexEdge bulundukları yerden başlar ve geleceğe yönelik optimizasyon planlarına yardımcı olur” diye konuştu.
ARC Danışma Grubu Başkan Yardımcısı Craig Resnick ise, şöyle konuştu: “Şirketler dijital dönüşüm ve IT/OT kümelenme yolculuklarına devam ettikçe; hem yeni, hem de eski ekipmanlarla daha sorunsuz bir şekilde bağlantı kurmalarını sağlayacak akıllı bir otomasyon çözümü arıyorlar. Red Lion, karar verme sürecini daha iyi optimize etmek ve dijital dönüşüm yatırımlarını en üst düzeye çıkarmak için; kullanıcıların hem IT, hem de OT’den gerekli verileri toplamasını sağlayan yeni bir platform geliştirdi. Bu ölçeklenebilir çözüm; çeşitli ağlara, demirbaşlara, çok yıllık ekipmanlara ve protokollere hazır tak-çalıştır bağlantısı sağlamak için tasarlandı.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ